Trwa ładowanie...

Rafał Trzaskowski w szpitalu. Wcześniej informował, że jest zakażony koronawirusem

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski poinformował w mediach społecznościowych, że trafił do szpitala. Polityk wcześniej informował, że zaraził się koronawirusem.
Share
Rafał Trzaskowski w szpitalu. Wcześniej infromował, że jest zakażony koronawirusem
Rafał Trzaskowski w szpitalu. Wcześniej infromował, że jest zakażony koronawirusemŹródło: East News
d48xohm

"Jestem w szpitalu. Pod dobrą opieką lekarzy i pielęgniarek. Trzymajcie kciuki i za kilka dni mam nadzieję wracam do pracy. Uważajcie na siebie" - napisał Rafał Trzaskowski na Twitterze.

Prezydent Warszawy 12 marca poinformował, że zarówno on, jak i jego żona i dzieci są zakażeni koronawirusem. "Dołączyłem do Gosi i dzieci. Chorujemy razem. Uważajcie na siebie!" - napisał wówczas.

Zanim Rafał Trzaskowski poinformował o swoim zakażeniu, przebywał na kwarantannie z powodu choroby swojej żony, Małgorzaty. Mimo utrudnień Trzaskowski zapewniał, że swoje obowiązki gospodarza stolicy wykonywać będzie zdalnie.

d48xohm

Rafał Trzaskowski w szpitalu. Ratusz i PO milczą na temat stanu zdrowia

Przyczynę hospitalizacji Trzaskowskiego potwierdził dla Wirtualnej Polski rzecznik Platformy Obywatelskiej. - Jesteśmy w stałym kontakcie. Powody hospitalizacji są znane, już kilka dni temu Rafał Trzaskowski informował o tym, że jest zakażony koronawirusem. Nie jestem jednak upoważniony do przekazywania informacji na temat stanu zdrowia pana prezydenta - powiedział Jan Grabiec.

Minister Zdrowia informuje. Wiemy, skąd pochodzi połowa ognisk zachorowań

Wydział prasowy warszawskiego ratusza przekazał nam, że na razie urząd miasta nie udziela żadnych informacji w sprawie zdrowia Rafała Trzaskowskiego. Potwierdziliśmy jedynie, że informacja umieszczona w mediach społecznościowych jest prawdziwa. Rzeczniczka ratusza Karolina Gałecka poinformowała zaś, że w obecnej sytuacji Rafała Trzaskowskiego w obowiązkach zastępuje pierwszy wiceprezydent Warszawy Michał Olszewski.

d48xohm

Trudna sytuacja warszawskich szpitali

W poniedziałek Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że poprzedniej doby w Polsce wykrytych zostało 16 741 nowych zakażeń koronawierusem, a z przyczyn powiązanych z infekcją zmarło kolejnych 314 osób. Najwięcej przypadków odnotowano w województwie mazowieckim 3 105, a w samej Warszawie było ich 1 429.

Z uwagi na rosnącą w szybkim tempie liczbę przypadków na Mazowszu Ministerstwo Zdrowia przekształca coraz więcej dostępnych w Warszawie łóżek szpitalnych na tzw. łóżka covidowe. W poniedziałek decyzją MZ oddziały chirurgii ogólnej i ortopedii Szpitala Praskiego zostały przekształcone w jeden oddział COVID+.

"W związku z decyzją Ministra Zdrowia w sprawie przekształcenia 65 łóżek Szpitala Praskiego w Oddział COVID+ dokonaliśmy zmniejszenia i połączenia oddziałów chirurgii ogólnej i ortopedii. Oznacza to ograniczenie ich zakresu funkcjonowania do procedur ratujących życie" – poinformowała placówka w mediach społecznościowych.

d48xohm

Podziel się opinią

Share
d48xohm
d48xohm
Więcej tematów