Trwa ładowanie...
d2490jl

Przypadki Krystyny Godles

d2490jl
d2490jl
Krystyna Godles
Źródło: Krystyna Godles

Z programem kabaretowym "Ale heca, czyli przypadki pewnej artystki" wystąpiła w Karlsruhe Krystyna Godles, polska aktorka, tancerka i piosenkarka, od 11 lat mieszkająca w Niemczech.

Krystyna Godles zaśpiewała piosenki z repertuaru Kabaretu Starszych Panów, co, jak sama mówi, było jej wielkim marzeniem.
_ - Uwielbiam twórczość Wasowskiego i Przybory. Z zamysłem zrobienia recitalu składającego się z ich piosenek nosiłam się odkąd wyjechałałam za granicę_ - wyznaje artystka.

W tytule i doborze repertuaru znaleźć można odniesienia do prawdziwego życia piosenkarki.

d2490jl

Krystyna Godles pochodzi z Opola, gdzie zdobyła wykształcenie artystyczne. Zadebiutowała, jakżeby inaczej, na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu w 1985 roku. Rok później z rąk prof. Aleksandra Bardiniego odebrała nagrodę dla młodych talentów sceny muzycznej. Pózniej pracowała w opolskim teatrze im. Kochanowskiego.

W 1989 roku wraz z mężem i córką wyemigrowała do Niemiec, gdzie kontynuowała karierę artystyczną. Została laureatką międzynarodowego Festiwalu Mona Musik w Baden-Baden. Nagrała płytę długogrającą, a w zeszłym roku wystąpiła w monodramie.

Krystyna Godles uważa się za szczęśliwą osobę. Także ze względu na udane życie rodzinne, które jest dla niej równie istotne, co kariera. (mw/pat)
Samo Życie

d2490jl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2490jl
Więcej tematów