Trwa ładowanie...
d22ikk2
d22ikk2
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
rosja

Przedterminowe głosowanie w wyborach do Dumy

W Rosji rozpoczęło się przedterminowe głosowanie w wyborach do Dumy Państwowej, niższej izby rosyjskiego parlamentu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d22ikk2

Wybory do Dumy odbędą się 2 grudnia.

Prawo wcześniejszego oddania głosów mają mieszkańcy trudno dostępnych i oddalonych miejscowości w 32 z 87 regionów Federacji Rosyjskiej. Przedterminowe głosowanie zorganizowano też w 67 z 345 obwodów wyborczych za granicą.

Jako pierwsi do urn wyborczych poszli mieszkańcy Sachalina i Wysp Kurylskich, na Dalekim Wschodzie.

d22ikk2

Na Sachalinie członkowie tamtejszej komisji wyborczej odwiedzą m.in. pięć latarni morskich, sześć stanic granicznych i dwie osady rybackie. Do swojej dyspozycji mają śmigłowce, ciągniki gąsienicowe i traktory.

Za granicą przedterminowe głosowanie zorganizowano w 10 krajach arabskich, w których piątek i sobota są dniami wolnymi od pracy. Ponadto w 39 państwach możliwość wcześniejszego oddania głosu stworzono obywatelom Rosji mieszkającym z dala od rosyjskich placówek dyplomatyczno-konsularnych.

Centralna Komisja Wyborcza (CKW) FR szacuje, że w przedterminowym głosowaniu za granicą weźmie udział ok. 25 tys. osób.

W poprzednich wyborach parlamentarnych - w 2003 roku - z prawa do wcześniejszego oddania głosu w kraju i za granicą skorzystało łącznie 74 tys. obywateli Rosji.( smroz)

Jerzy Malczyk(PAP)

d22ikk2

Podziel się opinią

Share

d22ikk2

d22ikk2
Więcej tematów