Trwa ładowanie...
d1p9sym

Program "Dobry Start": złożono blisko trzy miliony wniosków

Według danych z połowy września – w ramach programu "Dobry Start" zostało złożonych już blisko 3 mln wniosków. Wnioski można jeszcze składać do 30 listopada.
Share
Program "Dobry Start": złożono blisko trzy miliony wniosków - poinformowała minister Elżbieta Rafalska
Program "Dobry Start": złożono blisko trzy miliony wniosków - poinformowała minister Elżbieta RafalskaŹródło: PAP
d1p9sym

Do polskich rodzin trafiło już z programu "Dobry Start" ponad miliard złotych

Minister Elżbieta Rafalska poinformowała, że w ramach programu "Dobry Start" złożono już blisko 3 miliony wniosków. Maksymalnie, pomoc będzie mogło otrzymać 3 miliony 400 tysięcy rodzin – więc wnioski wciąż można składać. Ponad połowa, bo 51% wniosków, została złożona elektronicznie za pośrednictwem kanałów online udostępnionych przez ministerstwo czy bankowość elektroniczną.

"To jest 72,5 proc. wszystkich uprawnionych, w Lubuskiem to jest 70,3 proc. (…) Cieszy, że gminy jednak na bieżąco wypłacają. Nie mu tu żadnej zwłoki w wypłatach tych środków. Do 14 września wypłacono 300 zł tej wyprawki szkolnej dla ponad 3 mln 360 tys. dzieci. Te 100 proc. to jest 4,6 mln. Być może nie wszyscy z tego skorzystają, ale poczekajmy jeszcze" – skomentowała minister Rafalska.

d1p9sym

Program "Dobry Start"

Program "Dobry Start" zakłada jednorazową wypłatę 300 złotych na ucznia w związku z rozpoczęciem nowego roku szkolnego. Warunkiem jest, że uczeń musi mieszkać i uczyć się na terenie Polski. Programem są objęci uczniowie poniżej 20 roku życia (lub 24 roku życia jeśli potrzebują kształcenia specjalnego i posiadają orzeczenie o umiarkowanym lub znacznym stopniu niepełnosprawności). Program "Dobry Start" nie obowiązuje jednak studentów i dzieci w przedszkolu (jak również zaczynających naukę w zerówce).

d1p9sym

Podziel się opinią

Share
d1p9sym
d1p9sym
Więcej tematów