Trwa ładowanie...
d42osx2

Proces ws. radomskiego Czerwca` 76

Przed Sądem Rejonowym w Radomiu kontynuowany był proces czterech wysokich rangą funkcjonariuszy MO, SB i Służby Więziennej, oskarżonych bezprawne uwięzienie, połączone ze szczególnym udręczeniem 58 osób - uczestników protestu robotniczego w czerwcu 1976 roku.

Share
d42osx2

W piątek sąd prowadził przesłuchania członków grupy śledczej, powołanej do przywracania porządku w mieście w związku z protestami ulicznymi. Zeznania składali milicjanci, oddelegowani do Radomia z Tarnobrzega, Kielc i Sandomierza. Świadkowie nie potwierdzili stosowania represji wobec zatrzymanych osób.

Jan S. zeznał, że nie widział u żadnej z zatrzymanych osób śladów pobicia. Nie słyszał również o przypadkach bezpodstawnego przetrzymywania w areszcie. Świadek nie potrafił wytłumaczyć, dlaczego znalazł się na liście członków grupy śledczej powołanej w KW MO w Radomiu.

W procesie radomskiego Czerwca 76 w charakterze obrońcy Tadeusza S. w dalszym ciagu występuje Jarosław B., który tydzień temu został oskarżony przez prokuraturę o kierowanie samochodem po pijanemu.

Jak poinformowała dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej w Płocku Joanna Kaczorowska wobec mecenasa B. zostało wszczęte postępowanie dyscyplinarne. Może ono się zakończyć pozbawieniem Jarosława B. prawa wykonywania zawodu. Kolejne posiedzenie sądu wyznaczono na 5 kwietnia. (aka)

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d42osx2

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d42osx2
d42osx2
Więcej tematów