Trwa ładowanie...
d3769n8
banki
25-10-2007 11:55

Polska pionierem nowej technologii

Jeszcze w tym roku zostaną wprowadzone w naszym kraju karty bezstykowe, które umożliwiają dokonywanie niewielkich płatności bez potrzeby wstukiwania kodu PIN.

d3769n8
d3769n8

Dzięki temu Polska będzie pierwszym krajem Europy Środkowo-Wschodniej i jednym z pierwszych w Unii Europejskiej, który wprowadzi tę technologię.

Polega ona na zbliżeniu do specjalnego czytnika karty zawierającej aplikację do płatności bezgotówkowych. Aplikację tę można wgrać także na zwykłą kartę debetową lub kredytową, a nawet na inne urządzenia, na przykład, do zegarka.

W Polsce program pilotażowy wprowadza już wydawca kart MasterCard i jego partner Bank Zachodni WBK. Grzegorz Adamski z BZ WBK uważa, że dla klienta najważniejsze jest to, że nowa technologia pozwala mu zaoszczędzić czas związany z całą operacją.

Podobne karty bezstykowe zamierza wprowadzić także Visa i banki, które z nią współpracują. Ostatnio sieć telefonii komórkowej Plus zadebiutowała ze swoim systemem płatności bezgotówkowych mPay, polegającym na wysyłaniu SMS-a z kwotą należności za zakupiony towar.

d3769n8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3769n8
Więcej tematów