Trwa ładowanie...
djdai40
banki

Polska pionierem nowej technologii

Jeszcze w tym roku zostaną wprowadzone w naszym kraju karty bezstykowe, które umożliwiają dokonywanie niewielkich płatności bez potrzeby wstukiwania kodu PIN.
Share
djdai40

Dzięki temu Polska będzie pierwszym krajem Europy Środkowo-Wschodniej i jednym z pierwszych w Unii Europejskiej, który wprowadzi tę technologię.

Polega ona na zbliżeniu do specjalnego czytnika karty zawierającej aplikację do płatności bezgotówkowych. Aplikację tę można wgrać także na zwykłą kartę debetową lub kredytową, a nawet na inne urządzenia, na przykład, do zegarka.

W Polsce program pilotażowy wprowadza już wydawca kart MasterCard i jego partner Bank Zachodni WBK. Grzegorz Adamski z BZ WBK uważa, że dla klienta najważniejsze jest to, że nowa technologia pozwala mu zaoszczędzić czas związany z całą operacją.

Podobne karty bezstykowe zamierza wprowadzić także Visa i banki, które z nią współpracują. Ostatnio sieć telefonii komórkowej Plus zadebiutowała ze swoim systemem płatności bezgotówkowych mPay, polegającym na wysyłaniu SMS-a z kwotą należności za zakupiony towar.

djdai40

Podziel się opinią

Share
djdai40
djdai40
Więcej tematów