Trwa ładowanie...
d2hatfq

Polscy biskupi o bezrobociu

Na zakończenie odbywającego się w Warszawie 314 Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski biskupi przyjęli list na temat bezrobocia.

d2hatfq
d2hatfq

Rzecznik prasowy Episkopatu Polski ojciec Adam Schulz poinformował, że 20-stronicowy dokument zatytułowany "O nową kulturę życia i pracy" zostanie opublikowany pod koniec października.

Ten list wyszedł spod pióra biskupów, a więc nie jest jakąś ekspertyzą ekonomistów, socjologów, specjalistów czy prawników. Jest on refleksją pasterską nad sytuacją społeczną współczesnej Polski ze szczególnym uwzględnieniem problemu bezrobocia - powiedział dziennikarzom współautor listu bp Piotr Jarecki.

Według niego, na problem bezrobocia ani w skali globalnej, ani w skali Polski nie ma jednej recepty. Głównym przesłaniem tego dokumentu jest apel o zaangażowanie i kreatywność w skali bezrobocia - poinformował biskup.

Dodał, że list zawiera przede wszystkim moralną refleksję nad sytuacją społeczną w Polsce i nad problemami, które występują na rynku pracy. Zaznaczył, że dokument nawiązuje również do konkretów, ale przede wszystkim powinien stać się inspiracją do rozwiązywania problemów bezrobocia. (miz)

d2hatfq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2hatfq
Więcej tematów