Trwa ładowanie...
d49xhat
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
dyskoteka

Polak mistrzem świata didżejów

Polak został najlepszym na świecie didżejem.
Zakończone w Krakowie mistrzostwa świata wygrał Dj Eprom z
Warszawy - poinformował Paweł Kraiński z agencji
Zooteka, organizującej imprezę.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Polak mistrzem świata didżejów
(PAP)
d49xhat

Po raz pierwszy w historii tej imprezy triumfował Polak. Dj Eprom wygrał zarówno w kategorii "technical", jak i "show" - zaznaczył Kraiński.

O tytuł mistrza świata didżejów walczyło w Hali Wisły ponad 15 turntablistów, czyli wirtuozów gramofonów. Impreza odbywała się w ramach trwających obchodów jubileuszu 750-lecia lokacji Krakowa.

Nocne zawody rozegrano w dwóch kategoriach. W kategorii "technical" didżeje oceniani byli podczas trzyminutowych występów z użyciem tylko dwóch adapterów. W finale czterej najlepsi zmierzyli się w bezpośredniej "bitwie". Druga kategoria "show" to sześciominutowe pokazy multimedialne z wykorzystaniem wielu dodatkowych urządzeń m.in. komputerów, projektorów, świateł itp. Didżejów oceniało pięcioosobowe międzynarodowe jury.

d49xhat

Oprócz zawodów, w hali Wisły podczas całonocnej imprezy można było usłyszeć na żywo wybitne postaci świata dj'ingu. Wystąpili m.in.: DJ Tigerstyle & Live Band (Wielka Brytania), Marc Hype & Jim Dunloop (Niemcy), DJ Troubl (Francja). Polskimi gwiazdami byli Dj Krime&Live Band i Zip Skład.

Turntablizm to sztuka posługiwania się gramofonem i odtwarzaną na nim płytą jak żywym instrumentem, a nie wykorzystywania go tylko do biernego odtwarzania płyt, z czym najczęściej jest kojarzony.

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


d49xhat

d49xhat
d49xhat
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów