Trwa ładowanie...
d3mzfui

Polacy głosują w Rosji

Polacy przebywający w Rosji głosują w niedzielnych wyborach prezydenckich w czterech obwodowych komisjach wyborczych - w Moskwie, Petersburgu, Kaliningradzie i Irkucku. Przed lokalem wyborczym w Ambasadzie Rzeczypospolitej Polskiej w Moskwie ustawiają się kolejki chętnych do głosowania.

d3mzfui

Tylko w tych czterech miastach znajdują się polskie przedstawicielstwa konsularne, na których terenie usytuowane są lokale komisji wyborczych. Czynne są - tak jak w Polsce - od godz. 6 do 20 czasu lokalnego.

Najwcześniej - już w sobotę o 23 czasu polskiego - do urn wyborczych poszli obywatele RP w Irkucku, na Syberii. Na wybory zarejestrowało się tam 40 osób - głównie duchownych. W Kaliningradzie o wpisanie do spisu wyborców wystąpiły 34 osoby, a w Petersburgu - 127.

W Moskwie zarejestrowało się 400 osób. Są to ludzie czasowo przebywający w stolicy Rosji w związku z pracą, stażem lub nauką. Głosowanie przebiega spokojnie, bez żadnych zakłóceń.

Wszyscy zmierzający do lokalu wyborczego przechodzą przez bramkę do wykrywania metali, a ich torby i teczki są prześwietlane. Porządku przed ambasadą RP w Moskwie pilnuje kilku milicjantów.

d3mzfui
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3mzfui
Więcej tematów