Trwa ładowanie...
pol
24-07-2003 14:20

Pol: 440 km autostrad do 2005 roku


Rząd chce, aby do 2005 roku zostało oddanych do użytku 440 km autostrad - zapewniał w Sejmie wicepremier i minister infrastruktury Marek Pol. Gdyby Sejm przyjął wcześniej ustawę winietową, to można by było oddać 550 km - mówił Pol, który przedstawił Sejmowi informacje na temat przygotowania całościowej strategii rozwoju budowy sieci dróg i autostrad.

Pol: 440 km autostrad do 2005 rokuŹródło: PAP, fot: Piotr Rybarczyk
d4d1i3j
d4d1i3j

Informacja wicepremiera dotyczyła raczej powodów niebudowania dróg i autostrad. Na sali sejmowej, Marek Pol kolejny raz zarzucał opozycji, że to właśnie przez nią rząd nie może zrealizować swoich zapowiedzi. Przykładem tego miało być odrzucenie przez Sejm ustawy winietowej. Wicepremier zapewniał również, że gotowi jesteśmy do wykorzystania unijnych funduszy na budowę dróg i procedury biurokratyczne zostały tutaj dopełnione.

Natomiast zdaniem opozycji, wicepremier odpowiada za niewykorzystanie unijnych funduszy na budowę dróg, nie ma też wizji i programu budowy dróg i autostrad. Tadeusz Jarmuziewicz z Platformy Obywatelskiej przypomniał w odniesieniu do wicepremiera Pola słowa Seneki: "Temu, kto nie wie dokąd płynie, nie wieją szczęśliwe wiatry". Poseł Prawa i Sprawiedliwości Jerzy Polaczek ocenił wypowiedzi wicepremiera jako gawędę.

Dla posłów opozycji budowa dróg i autostrad w Polsce rozpocznie się wtedy, gdy odejdzie ze swego urzędu wicepremier Marek Pol.

d4d1i3j
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4d1i3j
Więcej tematów