Trwa ładowanie...
d5rxglh

Pogrzeb pos. Andrzeja Urbańczyka

W czwartek na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie odbył się pogrzeb tragicznie zmarłego posła SLD - Andrzeja Urbańczyka. Prezydent Aleksander Kwaśniewski odznaczył go pośmiertnie Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Share
d5rxglh

Żegnamy dzisiaj wspaniałego człowieka. Prawego, dobrego, otwartego dla ludzi; dla przyjaciół, ale także dla tych, którzy różnili się z nim opinią i zdaniem. Żegnamy Andrzeja Urbańczyka, którego za szybko i jakże niesprawiedliwie zabrały wody greckiego morza - mówił prezydent.

Dodał, że żegna wielkiego człowieka kultury, wspaniałego dziennikarza, publicystę, wybitnego parlamentarzystę, który pokazywał swoje ogromne możliwości, klasę, talent i odpowiedzialność nie tylko w polskim Sejmie, ale także jako przedstawiciel polskiego parlamentu do Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy.

W świeckiej ceremonii pogrzebowej uczestniczył także marszałek Sejmu Maciej Płażyński. Licznie przybyli posłowie i senatorowie oraz przedstawiciele władz państwowych i samorządowych.

Andrzej Urbańczyk utonął 7 sierpnia u wybrzeży greckiej wyspy Korfu, gdzie spędzał wakacje. Miał 55 lat. Był wymieniany jako najlepszy kandydat na ministra kultury w rządzie, jaki po wrześniowych wyborach miałby powołać Sojusz Lewicy Demokratycznej. (mon)

d5rxglh

Podziel się opinią

Share
d5rxglh
d5rxglh
Więcej tematów