Trwa ładowanie...
d37v392

PO: atak na SLD i poselski immunitet?

Platforma Obywatelska złoży w listopadzie w Sejmie projekty ustaw dotyczące ograniczenia immunitetów parlamentarnych oraz wprowadzenia bezpośrednich wyborów wójtów, burmistrzów i prezydentów miast - zapowiedzieli w niedzielę w Gdańsku liderzy PO, Donald Tusk i Maciej Płażyński.
Share
d37v392

Według Donalda Tuska niezbędne jest poważne ograniczenie lub nawet całkowite zniesienie immunitetów poselskich i senatorskich. Jego zdaniem bardzo często zarówno sądy, policja, jak i prokuratura, nie korzystają z możliwości, które daje im prawo w odniesieniu do parlamentarzystów.

Klasyczny przykład to ostatnie wydarzenia dotyczące posłów Samoobrony - podkreślił lider Platformy Obywatelskiej.

Jeśli zaś chodzi o zmianę ordynacji do wyborów samorządowych, zakładającą wybory wójtów, burmistrzów i prezydentów w powszechnym głosowaniu, to zdaniem Tuska SLD zaczyna wycofywać się z tego pomysłu. Chcemy odpowiednią ustawę przygotować do końca listopada. Obalimy tym argument SLD, że jest za mało czasu na przygotowanie odpowiedniej ordynacji wyborczej - dodał Tusk.

SLD już wcześniej zapowiadało, że chce przesunąć termin wyborów samorządowych na wiosnę przyszłego roku. Platforma popiera ten pomysł. (ajg)

d37v392

Podziel się opinią

Share
d37v392
d37v392
Więcej tematów