Trwa ładowanie...
d1vesft
d1vesft

Platforma rozpoczyna akcję "4 razy TAK"

Przewodniczący Platformy Obywatelskiej
Donald Tusk, wiceszefowa partii - Zyta Gilowska oraz szef klubu
parlamentarnego PO Jan Rokita rozpoczną w niedzielę w Warszawie
akcję "4 razy TAK". Zainaugurują zbieranie podpisów pod wnioskiem
o przeprowadzenie referendum ustrojowego w sprawie zmian w
konstytucji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1vesft

PO proponuje likwidację Senatu, zmniejszenie liczby posłów o połowę, zniesienie immunitetu parlamentarnego oraz wprowadzenie jednomandatowych okręgów w wyborach do Sejmu. W niedzielę liderzy Platformy będą zbierać podpisy na warszawskim Rynku Starego Miasta, Rynku Nowego Miasta oraz na Placu Zamkowym.

Rokita powiedział, że Platforma chce zebrać nie tylko niezbędne do złożenia wniosku o referendum 100 tys. podpisów, ale co najmniej pół miliona. Chodzi o to, żeby spowodować, by fakt zmiany konstytucji, debaty w tej sprawie i decyzji stał się nieunikniony, żeby było wiadomo, że to się musi stać - podkreślił szef klubu PO.

Zaznaczył, że rozpoczynająca się w niedzielę akcja Platformy jest największą od momentu powstania partii. Na pewno Platforma nigdy na tę skalę, z taką ilością ludzi nie zorganizowała tak dobrze przygotowanej akcji - dodał Rokita.

d1vesft

PO przeszkoliła kilkaset osób, które zajmą się zbieraniem podpisów w kilkuset precyzyjnie wybranych miejscach w kraju, opracowany został jeden model stoiska, przy którym będzie można złożyć swój podpis, wydrukowano pół miliona książeczek promujących akcję.

Rokita powiedział, że Platforma ma też precyzyjny plan, do kiedy podpisy mają zostać zebrane, ale nie chciał go ujawnić. Chcielibyśmy mieć w bardzo krótkim czasie pierwsze, bardzo duże efekty. Zależy nam na tym, by w bardzo krótkim czasie zebrać pierwsze 100 tys. podpisów, by móc udokumentować, że społeczne poparcie dla naszych postulatów jest olbrzymie - oświadczył.

Szef klubu Platformy spodziewa się, że 100 tys. podpisów uda się zebrać "w czasie dużo krótszym, niż miesiąc".

d1vesft

Podziel się opinią

Share
d1vesft
d1vesft
Więcej tematów