Trwa ładowanie...
d4lxg51

Piwny przekręt

Prokuratura Okręgowa w Lublinie oskarżyła osiem osób o poważne naruszenie prawa
podczas skupowania akcji Browarów Tyskich. Akt
oskarżenia w tej sprawie trafi we wtorek do Sądu
Rejonowego w Lublinie.

d4lxg51
d4lxg51

W nielegalny proceder zamieszanych jest 8 osób: 5 pracowników lubelsko - śląskiej spółki Spektrum i 3 pracowników Domu Maklerskiego Banku Zachodniego w Katowicach.

Oskarżeni namiawiali plantatorów chmielu i jęczmienia do sprzedaży akcji po zaniżonych cenach. Proponowali ich skup po cenie nominalnej, przekonując rolników tym, że browary mają poważne kłopoty finansowe.

Chociaż na papierze akcje warte były wówczas 7,5 zł., na rynku ich cena wynosiła ponad 108 zł., o czym plantatorzy nie zostali poinformowani. Poszkodowanych zostało 15 osób. Oskarżeni zarobili nie mniej niż 150 tys. złotych.

Dane personalne plantatorów oskarżeni zdobywali korzystając z licznych kontaktów w urzędach państwowych i finansowych i uczestnicząc w zebraniach producentów. Jeden z oskarżonych był kiedyś szefem regionalnego związku plantatorów chmielu w woj. lubelskim.

Odrębne postepowanie w tej sprawie prowadzi Komisja Papierów Wartościowych. Dotyczy ono uchybień proceduralnych, jakich dopuściło się trzech pracowników Domu Maklerskiego Banku Zachodniego w Katowicach. W sprawę zamiszanych jest dwoje pracowników działu obsługi klienta oraz inspektor domu maklerskiego. (mp)

d4lxg51
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4lxg51
Więcej tematów