Trwa ładowanie...
sondaż

PiS zlecił sondaż dot. problemów z odbiorem TVP

PiS zamówił sondaż dot. znikającego sygnału TVP. Zapłacił za niego z pieniędzy otrzymywanych z subwencji budżetowej. Z badania wynika, że problem z odbiorem TVP mieli głównie wyborcy PiS - podaje fakt.pl.

Share
PiS zlecił sondaż dot. problemów z odbiorem TVP
Źródło: Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
d5gd29x

Przypomnijmy, że w grudniu w wielu rejonach Polski nie można było odebrać sygnału Telewizji Polskiej. Widzowie nie mogli oglądać orędzia premier Beaty Szydło. Wśród niektórych dziennikarzy popularna stała się opinia, że jest to celowy sabotaż. Prezes TVP Jacek Kurski zawiadomił ABW.

Fakt dotarł do sondażu dot. awarii nadajników TVP, który partia rządząca miałaby zamówić za pieniądze otrzymywane z subwencji budżetowej. Z badania wynika, że problem z odbiorem kanałów zauważyło 21 proc. pytanych, korzystających z nadajników naziemnych. 46 proc. ankietowanych zadeklarowało natomiast, że zakłóceń nie zauważyło. Kolejne 24 proc. badanych nie miało pojęcia o sytuacji, ponieważ nie ogląda TVP.

Z sondażu wynika również, że większość osób, która spotkała się z trudnościami, to wyborcy PiS. Ich odsetek wyniósł 58 proc. Badanie pokazało także, że 57 proc. widzów TVP to wyborcy PiS.

Ile taki sondaż mógł kosztować? - Minimum 6-8 tys., ale mógł więcej - powiedział w rozmowie z Wirtualną Polską Mariusz Duma, prezes IBRiS.

d5gd29x

Podziel się opinią

Share
d5gd29x
d5gd29x
Więcej tematów