Trwa ładowanie...
d1epmdd
d1epmdd

Piękną Heleną na "Parowóz Show 2002"

Polska lokomotywa PM 36-2 "Piękna Helena" oraz dwa parowozy z Niemiec były ozdobą "Parowozowego Show 2002" w Wolsztynie (Wielkopolska). W dorocznej paradzie wzięło udział 10 parowozów.
Share
d1epmdd

Najważniejszym wydarzeniem imprezy była parada parowozów. Lokomotywy biorące udział w paradzie na początku prezentują się w czwórkach jadąc na dwóch równoległych torach, następnie dla lepszego porównania jeżdżą parami a na zakończenie wszystkie połączone w jedno - przejeżdżają trasę bardzo wolno prezentując się zebranym widzom - powiedział Stefan Tajchert - dyspozytor ruchu wolsztyńskiej parowozowni.

Widzowie, których naliczono ponad tysiąc, nie kryli zachwytu dla sprawności dawnych maszyn. Natomiast maszyniści prowadzący lokomotywy parowe uważają, że mimo trudności, prowadzenie parowozu daje dużo przyjemności. Wprawdzie prowadzenie lokomotywy elektrycznej jest łatwiejsze, ale w nowych lokomotywach nie czuje się tego dawnego stylu i atmosfery - powiedział jeden z maszynistów.

Wolsztyńska parowozownia powstała w 1907 roku i jest to jedyne miejsce w całej Europie, gdzie każdego dnia można zobaczyć stary parowóz wyruszający w trasę z planowym pociągiem osobowym czy towarowym. Wolsztyńskie parowozy kursują na trasach do Poznania, Leszna i Zbąszynka. (reb)

d1epmdd

Podziel się opinią

Share
d1epmdd
d1epmdd
Więcej tematów