Trwa ładowanie...
IAR

Paweł Kukiz: moje hasło to "dość"

Paweł Kukiz streszcza swoje poglądy słowem: "dość". Jak mówił w radiowej Trójce, nie powinno być przyzwolenia między innymi na ulgi dla zagranicznego kapitału.
Share
Paweł Kukiz
Paweł KukizŹródło: WP, Fot: Andrzej Hulimka
d1cte0p

Muzyk podkreślił, że jego celem jest przywrócenie obywatelom wpływu na władzę. Jego marzeniem jest zmiana ustroju państwa, w taki sposób, aby obywatel miał większy wpływ na polityków, niż jest to obecnie.

Kukiz uważa, że działaniom obywatelskim nie sprzyja obecna konstytucja. Dlatego postuluje zmiany, które doprowadzą do innych relacji na linii państwo - obywatel. Według artysty potrzebne są zmiany w dziedzinie sądownictwa, prawa wyborczego, systemu podatkowego. Zmiany w podatkach miałyby dotyczyć między innymi pracodawców i pracowników. Ważnym postulatem dla Kukiza jest też taka zmiana w systemie podatkowym, aby zagraniczne koncerny musiały płacić większe podatki w naszym kraju.

Jeden z głównych postulatów ustrojowych Kukiza to jednomandatowe okręgi wyborcze. Dlatego przed wrześniowym referendum muzyk zachęca do udziału w głosowaniu, w którym Polacy odpowiedzą między innymi na pytanie o JOW-y.

Sondaże przed wyborami parlamentarnymi dają ugrupowaniu Kukiza kilkanaście procent poparcia, co plasuje go na trzecim miejscu wśród partii politycznych. W wyborach prezydenckich muzyk uzyskał 20 procent poparcia.

d1cte0p

Podziel się opinią

Share
d1cte0p
d1cte0p
Więcej tematów