Trwa ładowanie...
dnlohg5
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Papież apeluje o wstrzymanie działań zbrojnych w Osetii

Benedykt XVI zaapelował o natychmiastowe wstrzymanie działań zbrojnych w konflikcie pomiędzy Rosją a Gruzją. Spędzający wakacje na północy Włoch w Bressanone, Benedykt XVI wypowiadał się na temat konfliktu podczas niedzielnej modlitwy Anioł Pański.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Papież apeluje o wstrzymanie działań zbrojnych w Osetii
(AFP)
dnlohg5

Wyrażając zaniepokojenie z powodu konfliktu wokół Osetii Południowej, papież wezwał zwaśnione strony do jak najszybszego wznowienia negocjacji, ostrzegając iż obecna sytuacja może przerodzić się w znacznie poważniejszy konflikt.

Benedykt XVI zwrócił się też do społeczności międzynarodowej a przede wszystkim państw, dysponujących wpływami w regionie, by podjęły wszelkie wysiłki w celu doprowadzenia do pokojowego rozwiązania konfliktu.

Federico Lombardi, odpowiedzialny za watykański serwis prasowy, mówił w sobotę, że papież "z zaniepokojeniem" śledzi kryzys w Osetii Południowej i oczekuje, że "rozwaga" przeważy nad przemocą.

dnlohg5

Podziel się opinią

Share

dnlohg5

dnlohg5
Więcej tematów