Trwa ładowanie...

Ostróda. Zmarł burmistrz Olgierd Dąbrowski

Ostróda. Nie żyje burmistrz Olgierd Dąbrowski. Mężczyzna zmarł po ciężkiej chorobie. Był nie tylko samorządowcem, ale też cenionym dziennikarzem.

Share
Ostróda. Burmistrz Olgierd Dąbrowski nie żyje
Ostróda. Burmistrz Olgierd Dąbrowski nie żyje
d475vwu

Ostróda opłakuje śmierć burmistrza Olgierda Dąbrowskiego. Mężczyzna był nie tylko samorządowcem, ale też znanym w regionie dziennikarzem. Pracował m.in. w "Dzienniku Pojezierze".

Ostróda. Burmistrz Olgierd Dąbrowski nie żyje

Olgierd Dąbrowski był ceniony w Ostródzie. Przez ponad 20 lat był związany z różnymi wydawnictwami z całego regionu. Kierował też ostródzkim stowarzyszeniem PAX, a także prowadził własną firmę z branży mediów.

Jak informuje portal ostroda.wm.pl, Olgierd Dąbrowski rozpoczął działalność samorządową w 2002 roku. Mężczyzna szybko piął się po szczeblach kariery samorządowej.

Trudny wybór w PiS. "Albo wyborcy, albo Kaczyński"

Ostróda. Olgierd Dąbrowski nie żyje. O 2002 działał w samorządzie

Przez wiele lat pełnił funkcję zastępcy burmistrza Ostródy. Na fotelu włodarza miasta Olgierd Dąbrowski zasiadł w 2010 roku. Stanowisko obejmował przez dwa lata.

d475vwu

Mężczyzna został odwołany z urzędu w wyniku referendum. Radni zarzucali mu m.in. drastyczne podwyżki opłat za bilety komunikacji miejskiej, a także wzrost poziomu bezrobocia w Ostródzie.

Ostróda. Olgierd Dąbrowski nie żyje. Walczył z ciężką chorobą

Olgierd Dąbrowski z wykształcenia był socjologiem. Studia skończył na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim w 1977 roku. W ramach studiów rozwijał też pasję związaną z aktorstwem. Przez okres edukacji w KUL występował na Scenie Plastycznej Teatru Akademickiego.

Były burmistrz Ostródy zmarł w nocy z niedzieli na poniedziałek (4-5 października). Jak przekazał Urząd Miasta, Olgierd Dąbrowski od lat zmagał się z ciężką chorobą, która ostatecznie doprowadziła do jego śmierci.

Źródło: ostroda.wm.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d475vwu

Podziel się opinią

Share
d475vwu
d475vwu
Więcej tematów