Trwa ładowanie...
dbvxdjk

Odwołano szefa radnych

Stanisław Bożek przestał być przewodniczącym rady miejskiej Radkowa (woj. dolnośląskie). Taką wolę wyraziła większość lokalnych rajców.

Share
dbvxdjk

Na około pół roku przed zaplanowanymi wyborami samorządowymi radkowscy radni zdecydowali się na odwołanie Stanisława Bożka z funkcji przewodniczącego rady miejskiej. Z takim wnioskiem wystąpiło w październiku 6 rajców tworzących klub "Radków 2001". Wyrazili oni niezadowolenie ze sposobu kierowania pracami radnych oraz komisji problemowych przez przewodniczącego. Ich zdaniem nie potrafił on też rozróżnić sytuacji, w których występuje jako radny, jako przewodniczący lub jako osoba prywatna.

Stanisław Bożek odpierał zarzuty, zwracając uwagę radnych na swoje zasługi. Przypomniał im, że odwiedził dziesiątki biznesmenów w kraju i za granicą, chcąc zachęcić ich do inwestowania w radkowskiej gminie, że uczestniczył w wielu naradach i spotkaniach istotnych dla społeczności lokalnej. Wspomniał też, że musiał narazić się radnym z "Radkowa 2001", bo nie zawsze był przychylny ich propozycjom.

Podczas głosowania z udziałem 20 radnych oddano 19 ważnych głosów. 14 radnych było za odwołaniem S. Bożka z pełnionej funkcji, 5 miało odmienne zdanie.

dbvxdjk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dbvxdjk
dbvxdjk
Więcej tematów