Trwa ładowanie...
d1tf8cd
d1tf8cd
polonia

Odszedł Zbigniew Neugebauer

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1tf8cd

W niedzielę, 27 sierpnia 2000 r. zmarł w swym mieszkaniu na Manhattanie Zbigniew Neugebauer, znany w latach 80. i 90. dziennikarz polonijny, piszący m.in. pod pseudonimem "Puszczyk".
"Zbigniew po prostu zasnął" ­ powiedział dr Andrzej Kamiński, długoletni przyjaciel Zmarłego, dodając, że miał on już kilka wylewów w przeszłości.
Zbigniew Neugebauer urodził się 23 listopada 1923 r. w Stanisławowie. W czasie II wojny światowej służył w polskiej jednostce lotnictwa wojskowego w Wielkiej Brytanii w dywizjonie 300. W 1949 r. wrócił do Polski. Przez lata był dziennikarzem prasowym i radiowym. W 1978 r. wyemigrował do Stanów Zjednoczonych. Przez wiele lat współpracował z "Nowym Dziennikiem" i greenpoinckim "Kurierem".
Zwłoki wystawione będą na Greenpoincie w Arthur's Funeral Home, który znajduje się na rogu Nassau Ave. i Russel Street, w środę od godz. 6:00 do 9:00 wieczorem.
W czwartek o godz. 7:00 rano ciało zostanie przewiezione do Amerykańskiej Częstochowy w Doylestown, Pensylwania. Zbigniew Neugebauer spocznie w alei weteranów.
Marek Tomaszewski, (Nowy Dziennik)

d1tf8cd

Podziel się opinią

Share

d1tf8cd

d1tf8cd
Więcej tematów