Trwa ładowanie...
d1uiqb3

Nowy sondaż: PiS przed PO

W badaniu przeprowadzonym przez KANTAR Millward Brown SA na zlecenie "Faktów" TVN i TVN24 32 proc. respondentów deklaruje, że zagłosowałoby na wspólną listę PiS, Polski Razem i Solidarnej Polski. 23 procent ankietowanych wskazało Platformę Obywatelską.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nowy sondaż: PiS przed PO
(PAP, Fot: Jacek Turczyk)
d1uiqb3

Gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę, 32 proc. ankietowanych zagłosowałoby na wspólną listę Prawa i Sprawiedliwości, Polski Razem i Solidarnej Polski - wynika z badania przeprowadzonego przez KANTAR Millward Brown SA dla "Faktów" TVN i TVN24. Partia Jarosława Kaczyńskiego zanotowała spadek o 3 punkty procentowe w porównaniu do badania z 12 lipca 2017 roku. Drugie miejsce przypadłoby Platformie Obywatelskiej. Partię Grzegorza Schetyny wskazało 23 procent badanych (wzrost o 1 punkt procentowy w porównaniu poprzednim badaniem).

Na trzecie miejsce wysunęła się partia Ryszarda Petru. Nowoczesna uzyskała w badaniu 10 procent poparcia (wzrost o 2 punkty procentowe). Do Sejmu dostałoby się także ugrupowanie Kukiz'15, które popiera 8 procent respondentów (bez zmian).

Pozostałe ugrupowania nie przekroczyłyby 5-procentowego progu wyborczego dla partii politycznych wyznaczonego ordynacją (dla koalicji próg wynosi 8 procent). Badanie zostało przeprowadzone po przyjęciu przez Sejm ustawy o Sądzie Najwyższym.

d1uiqb3

Zobacz też: Prof. Chmaj: ustawa o SN nie mieści się w trójpodziale władzy

d1uiqb3

Podziel się opinią

Share
d1uiqb3
d1uiqb3
Więcej tematów