Trwa ładowanie...
d2hf1ws
d2hf1ws
prodigy

Nowy singiel The Prodigy w lipcu

Po pięciu latach milczenia The Prodigy, najbardziej znana grupa grająca muzykę techno, planuje wydać kolejną płytę długogrającą. Na początku lipca do sklepów trafi zapowiadający ją singiel - podał w sobotę "Billboard".
Share
d2hf1ws

Singiel zatytułowano "Baby's Got a Temper" i amerykańskie rozgłośnie radiowe zaczną go emitować 2 lipca. Utwór, podobnie zresztą jak wcześniejsze nagrania grupy, już budzi kontrowersje - brytyjska rozgłośnia BBC musiała dokonać w niej wielu przeróbek, zanim wyemitowała ją po raz pierwszy w ubiegłym tygodniu.

Piosenka jest zwiastunem kolejnej, czwartej płyty grupy, która nosi tytuł "Always Outnumbered, Never Outgunned". Nie podano, kiedy album trafi do sklepów.

Prodigy założył w 1991 roku Liam Howlett - DJ z londyńskich klubów rapowych. W 1992 roku ukazał się pierwszy album zespołu "The Prodigy Experience". Płyta stała się znamiennym wydarzeniem historii "podziemnej" sceny techno. Album błyskawicznie trafił na listy bestsellerów, a pochodzące z niego single zawojowały kluby stacje radiowe.

W lipcu 1994 roku ukazał się album "Music For The Jilted Generation", który dziś uważa się za milowy krok w rozwoju muzyki rozrywkowej. W 1997 roku The Prodigy wydał "The Fat Of the Land". Od tamtej pory grupa milczała; ukazał się tylko album z remiksami "Dirtchamber Sessions Volume One". (mag)

d2hf1ws

Podziel się opinią

Share
d2hf1ws
d2hf1ws
Więcej tematów