Trwa ładowanie...
dnfl9qk
karty

Nowoczesne i bezpieczne

Dwaj najwięksi na świecie wydawcy "plastikowych pieniędzy" - MasterCard i Visa - chcą przetestować nowy rodzaj kart płatniczych.
Share
dnfl9qk

Działają one na innej zasadzie, niż tradycyjne. Wystarczy bowiem zbliżyć je do specjalnego terminala, który łączy się z naszym bankiem nawet bez użycia kodu PIN.

Tę innowacyjną technologię dokonywania płatności jeszcze w tym roku przetestuje MasterCard i współpracujący z nim Bank Zachodni WBK. Wybiorą oni małą grupę klientów, którzy wypróbują na sobie działanie kart bezstykowych. W przyszłym roku własny pilotaż przeprowadzi także Visa, która na razie nie chce zdradzać z jakimi bankami będzie go przeprowadzała.

Obaj wydawcy przekonują, że nowy rodzaj kart jest bezpieczny dla użytkowników. Małgorzata O`Shaughnessy, dyrektor polskiego przedstawicielstwa Visy, uważa, że w tym systemie nie może dojść do kradzieży naszych pieniędzy.

Nowy rodzaj kart bezstykowych będzie najczęściej wykorzystywany do opłacania najmniejszych transakcji, takich, których około 30 procent klientów nie dokonuje, jak wynika z badania firmy Pentor, ze względu na brak gotówki.

dnfl9qk

Podziel się opinią

Share
dnfl9qk
dnfl9qk
Więcej tematów