Trwa ładowanie...

Koronawirus. Rzecznik rządu zapowiada: Dziś przekroczymy barierę 10 tys. zachorowań

- Informacje o zwiększaniu się liczby zakażeń są niepokojące - powiedział Piotr Mueller. Rzecznik rządu wyjawił, że według posiadanych przez niego danych w środę przekroczona zostanie bariera 10 tys. nowych zakażeń.
Share
Koronawirus. Rzecznik rządu Piotr Mueller komentuje sytuację epidemiczną w Polsce
Koronawirus. Rzecznik rządu Piotr Mueller komentuje sytuację epidemiczną w PolsceŹródło: East News
d14k5vn

Rzecznik rządu skomentował aktualną sytuację epidemiczną w Polsce. Podkreślił, że w ostatnich dniach widoczna jest wyraźna tendencja wzrostowa nowych przypadków koronawirusa.

- Bez wątpienia sytuacja epidemiczna jest trudniejsza niż 2 tygodnie temu, w związku z tym takiego kierunku możemy się spodziewać - mówił w "Polsat News" Piotr Mueller, odnosząc się do planowanego przez rząd zaostrzenia obostrzeń.

Jego zdaniem jeszcze w środę ponownie przekroczona zostanie granica 10 tys. nowych zachorowań. - Informacje o zwiększaniu się liczby zakażeń są niepokojące. Niestety dziś faktycznie ta informacja co do liczby zachorowań będzie negatywna - tłumaczył.

d14k5vn

Zobacz też: Podatek od mediów. Władysław Kosiniak-Kamysz składa deklarację

Z medialnych doniesień pojawiających się w ostatnich dniach wynika, że na środowej konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski przedstawi nową strategię ws. wprowadzania restrykcji. Poważnie rozważany jest wariant regionalizacji ograniczeń.

- Dziś o godz. 10:00 posiedzenie zespołu zarządzania kryzysowego, na którym ostatnie dyskusje w tym zakresie, ale widać bardzo duże różnice między regionami Polski, co do liczby zakażeń - przekazał rzecznik rządu.

d14k5vn

Koronawirus. Liczba zakażeń rośnie. Coraz więcej szkół zamkniętych

Muellera zapytano także o źródła zakażeń. Rekordowe wzrosty notowane są w woj. warmińsko-mazurskim, gdzie we wtorek zdiagnozowano 725 nowych przypadków. W powiecie olsztyńskim pozytywny wynik testu otrzymała w ciągu ostatniej doby niemal co druga badana osoba.

W całym województwie zamkniętych jest też aż 10 proc. szkół. - Sytuacja w tym województwie jest w ogóle jedną z najtrudniejszych w kraju. Ona na tle innych wygląda bardzo źle. Są badania, które wskazują, że aktywność w szkołach powoduje zwiększenie liczby zakażeń, ale w innych sektorach także, więc to nie jest tak, że tylko szkoły są powodem wzrostu zakażeń. Zwiększenie mobilności społecznej powoduje wzrost liczby zakażeń - zaznaczył Mueller

A co z kolejnymi dostawami szczepionek? Czy są możliwe dalsze opóźnienia? - Mamy problem z niedoborem towaru na rynku, ale z drugiej strony z sytuacją, że z terenu UE eksportowane są szczepionki firm, które zostały zatwierdzone i dopuszczone. Te firmy eksportują szczepionki pomimo tego, że nie realizują kontraktu na terenie UE. To sytuacja, na którą poważni partnerzy gospodarczy nie mogą sobie pozwolić - tłumaczył gość "Graffiti".

Źródło: "Polsat News"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d14k5vn

Podziel się opinią

Share
d14k5vn
d14k5vn
Więcej tematów