Trwa ładowanie...
d3bv7qq

Niszczą sobie stopy, bo chcą być modne

Jak wynika z przeprowadzonej wśród kobiet ankiety, aż 40% z nich kupuje buty, które nie odpowiadają faktycznemu rozmiarowi stóp. 37% kobiet kupuje takie buty tylko dlatego, że są modne - informuje BBC.
Share
Niszczą sobie stopy, bo chcą być modne
Źródło: Jupiterimages
d3bv7qq

Jak się okazuje, nie tylko kobiety popełniają takie błędy. Do kupowania butów w złym rozmiarze przyznało się bowiem też 17% mężczyzn.

Chociaż 80% kobiet ma problemy zdrowotne ze stopami, takie jak odciski i wrastające paznokcie, to tylko cztery na dziesięć pań udaje się po pomoc do lekarza. Również tylko 40% mężczyzn z podobnymi problemami odwiedza specjalistę.

Jak mówi Lorraine Jones z Brytyjskiego Towarzystwa Pedikiurzystów i Podiatrów (specjalności zajmujących się pielęgnacją i leczeniem chorób stóp), wiele osób nie może oprzeć się pokusie kupienia modnych butów, chociaż są w złym rozmiarze. Jednak należy pamiętać, że oprócz odczuwalnego dyskomfortu, noszenie źle dopasowanego obuwia może doprowadzić do poważniejszych problemów zdrowotnych.

d3bv7qq

Na największe problemy narażone są kobiety, które noszą buty na obcasach, ponieważ noga w takim bucie przesuwa się do przodu i palce są ściśnięte. Poza tym obcas jest na tyle niestabilny, że nie daje solidnego oparcia stopom.

Wiele osób nosi też buty w złym rozmiarze na co dzień i nawet nie zdaje sobie z tego sprawy. Aby uniknąć kłopotów najlepiej jest więc, by kupowane buty były nie tylko modne, ale także nie miały obcasa wyższego niż 4 centymetry i miały zaokrąglone noski.

d3bv7qq

Podziel się opinią

Share
d3bv7qq
d3bv7qq
Więcej tematów