Trwa ładowanie...
d2gkvvb

Nie żyje reżyser Marcin Wrona

Nie żyje Marcin Wrona, reżyser filmowy, telewizyjny i teatralny, scenarzysta oraz producent. Jego ciało znaleziono w jednym z trójmiejskich hoteli - podaje RMF FM. Miał 42 lata.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Marcin Wrona - zdjęcie z 2012 roku
Marcin Wrona - zdjęcie z 2012 roku (Wikimedia Commons, Fot: CC-BY-SA-3.0, Piotr Litwic)
d2gkvvb

Dokładne okoliczności śmierci na razie nie są znane. Wrona uczestniczył w 40. Festiwalu Filmowym w Gdyni - w konkursie startował jego najnowszy film "Demon".

Organizatorzy napisali w oświadczeniu, że są "głęboko poruszeni i zasmuceni jego odejściem". "Składamy wyrazy głębokiego współczucia Żonie i Najbliższym reżysera" - czytamy w komunikacie. Planowana na sobotni wieczór gala wręczenia nagród zostanie skrócona.

Marcin Wrona był jednym ze zdolniejszych polskich filmowców swojego pokolenia. Był wielokrotnie nagradzany w kraju i za granicą. Do jego najbardziej znanych dzieł należy studencki obraz "Człowiek magnes", debiutancki film "Moja krew", a także "Chrzest".

d2gkvvb

W telewizji wyreżyserował wiele nagradzanych spektakli, między innymi "Kolekcję" według Harolda Pintera, a ostatnio "Moralność pani Dulskiej" Gabrieli Zapolskiej z Magdaleną Cielecką w roli głównej. Reżyserował też seriale, wśród nich: "Lekarze" i "Ratownicy".

Zajmował się także reżyserią teatralną. W roku 2004 roku zrealizował spektakl "Uwięzieni" w Teatrze Rozmaitości w Warszawie, w roku 2013 musical "Chopin musi umrzeć” wystawiony w Warszawie i Londynie.

Marcin Wrona urodził się 25 marca 1973 w Tarnowie. Ukończył filmoznawstwo na UJ i reżyserię na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego, a także Mistrzowską Szkołę Reżyserii Andrzeja Wajdy oraz Binger Film Institute w Amsterdamie. Był członkiem Europejskiej i Polskiej Akademii Filmowej.

d2gkvvb

Podziel się opinią

Share

d2gkvvb

d2gkvvb
Więcej tematów