Trwa ładowanie...
ds4j9ld

Nagroda im. Astrid Lindgren

Astrid Lindgren (PAP/EPA Tobias Rostlund)Szwedzki rząd postanowił ufundować nagrodę literacką imienia zmarłej niedawno pisarki - Astrid Lindgren. Nagroda zostanie po raz pierwszy przyznana w piątek, w dniu pogrzebu pisarki.

ds4j9ld
ds4j9ld

Szwedzkie ministerstwo kultury poinformowało, że nagroda imienia autorki "Dzieci z Bullerbyn" przyznawana będzie za popularyzację czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Wynosić będzie ona 5 milionów koron szwedzkich - 551 tysięcy euro.

Pisarka pochowana zostanie w oddalonym 300 kilometrów od Sztokholmu Vimmerby, gdzie przyszła na świat 14 listopada 1907 roku. Na mszę żałobną i uroczystości, które odbędą się w Sztokholmie przybędzie szwedzki król Karol Gustaw XVI i królowa Silvia.

Astrid Lindgren należy do klasyków literatury dla dzieci. Była autorką ponad 50 książek dla dzieci i młodzieży oraz wielu słuchowisk radiowych i sztuk teatralnych. Jej powieści, takie jak " Fizia Pończoszanka" i "Dzieci z Bullerbyn", przetłumaczone na kilkadziesiąt języków, są znane na całym świecie. (iza)

ds4j9ld
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
ds4j9ld
Więcej tematów