Trwa ładowanie...
d12f9o9
drogi
13-12-2001 08:38

Mróz trzyma, ale drogi przejezdne

W czwartek rano w Polsce drogi były
przejezdne, choć autobusy PKS odjeżdżały z
niewielkim opóźnieniem z powodu mrozu, sięgającego w nocy nawet
20 stopni.

d12f9o9
d12f9o9

Wszystkie drogi krajowe w Wielkopolsce są przejezdne. Śnieg padał tam w nocy jedynie w okolicach Gniezna, Kalisza i Leszna. Temperatura w regionie w nocy i nad ranem wyniosła od minus 6 stopni C do minus 13 stopni C.

W Lubelskiem wszystkie drogi krajowe, w tym do przejść granicznych, są przejezdne. Według drogowców, większość jezdni ma czarną, suchą nawierzchnię, miejscami występuje błoto pośniegowe. Niskie temperatury, sięgające miejscami minus 22 stopni C. spowodowały utrudnienia w uruchomieniu autobusów. Z tego właśnie powodu np. autobusy PKS w Tomaszowie Lubelskim wyjeżdżały z opóźnieniami 15 minut i większymi.

W czwartek rano w Małopolsce panują dość ciężkie warunki na drogach, ale wszystkie trasy są przejezdne - informuje nadkomisarz Jerzy Donarecki, oficer dyżurny małopolskiej policji drogowej. Według niego, na wielu trasach zalega wciąż warstwa śniegu, który spadł wieczorem. Duży mróz, sięgający minus 16-18 stopni utrudnia usuwanie śniegu środkami chemicznymi.

W Małopolsce nie ma żadnych zablokowanych dróg - podkreślił policjant. Dodał, że na głównych trasach regionu: płatnej autostradzie A4 Kraków-Katowice, drodze krajowej nr 4 Kraków- Tarnów, drodze krajowej nr 7 Kraków-Kielce i zakopiance szosy są czarne, a ruch jest umiarkowany.

d12f9o9

W okolicach Katowic drogi krajowe są przejezdne. Drogi są czarne i mokre, na niektórych odcinkach suche. Na poboczach może zalegać warstwa błota pośniegowego - powiedział naczelnik Wydziału Dróg Publicznych - Ryszard Butniewicz. Na czwartek meteorolodzy zapowiadają w województwie śląskim niewielkie opady śniegu i mróz - od minus 10 do minus 12 stopni.

Na Opolszczyźnie w czwartek rano było od minus 15 do minus 18 stopni przy bezchmurnym niebie. W stolicy województwa drogi główne są czarne i suche, bardzo ślisko za to jest na drogach mniej uczęszczanych i na ulicach osiedlowych.

Najgorsza sytuacja w Opolskiem jest na południu województwa - w rejonie Nysy, Głuchołaz i Głubczyc, tam na drogach drugiej i trzeciej kolejności zimowego utrzymania jest ślisko, ale drogowcy zapewniają, że zakręty, podjazdy i czarne punkty są posypane. (mon)

d12f9o9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d12f9o9
Więcej tematów