Trwa ładowanie...
dpgduj0

Mojzesowicz wrócił do klubu PiS

Poseł Wojciech Mojzesowicz powrócił do klubu
Prawa i Sprawiedliwości. Mojzesowicz powiedział, że
"ustały powody", dla których zawiesił swoje członkostwo w klubie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mojzesowicz wrócił do klubu PiS
(PAP)
dpgduj0

Na decyzję Mojzesowicza miało wpływ m.in. odwołanie z rządu lidera Samoobrony Andrzeja Leppera.

Poseł opuścił klub PiS na początku czerwca tego roku. Mojzesowicz argumentował wtedy, że nie może się godzić na "szkodliwe rządy Samoobrony na wsi".

Mojzesowicz podkreślił, że potwierdziła się jego wcześniejsza ocena, iż "jest problem" z ministerstwem rolnictwa pod kierownictwem Samoobrony.

dpgduj0

Mojzesowicz był w przeszłości politykiem i posłem Samoobrony. Pod koniec 2002 r. - po konflikcie z Andrzejem Lepperem i jego otoczeniem - zrezygnował z członkostwa w tej partii i w Sejmie stanął na czele koła Polskiego Bloku Ludowego. Następnie został posłem niezrzeszonym, by w styczniu 2005 r. wejść do klubu PiS.

Po wygranych przez PiS wyborach parlamentarnych 2005 r. Mojzesowicz, który - według mediów - zdobył PiS-owi przed ostatnimi wyborami głosy rolników, wymieniany był jako jeden z kandydatów tej partii na ministra rolnictwa. Ostatecznie jednak szefem resortu rolnictwa w rządzie Kazimierza Marcinkiewicza został Krzysztof Jurgiel, a Mojzesowicz objął funkcję przewodniczącego sejmowej Komisji Rolnictwa.

Po zawiązaniu koalicji rządowej PiS z Samoobroną i LPR, doszło do kolejnego konfliktu między Mojzesowiczem a Lepperem, który został wicepremierem i ministrem rolnictwa.

Jesienią 2006 r. Lepper domagał się odwołania Mojzesowicza z funkcji szefa Komisji Rolnictwa zarzucając mu krytykowanie i dyskredytowanie jego pracy jako ministra rolnictwa.

dpgduj0

We wrześniu 2006 r. Mojzesowicz sam zrezygnował z przewodniczenia Komisji Rolnictwa. Swą rezygnację tłumaczył narastającym konfliktem z Lepperem. Dzień po rezygnacji z funkcji w sejmowej komisji premier Jarosław Kaczyński powołał Mojzesowicza na sekretarza stanu w Kancelarii Premiera, odpowiedzialnego za kwestie polityki rolnej.

Niedługo potem stał się jednym z bohaterów tzw. afery taśm Beger. TVN upubliczniła nagrania z ukrytej kamery, w których Mojzesowicz i inny minister w Kancelarii Premiera Adam Lipiński - w okresie kryzysu w koalicji - rozmawiali z posłanką Samoobrony Renatą Beger m.in. o stanowisku dla niej w Ministerstwie Rolnictwa w zamian za przejście do PiS.

W październiku 2006 r. Mojzesowicz złożył dymisję z funkcji w Kancelarii Premiera, a Jarosław Kaczyński ją przyjął. Na początku czerwca tego roku Mojzesowicz opuścił klub parlamentarny Prawa i Sprawiedliwości. Nie złożył wtedy wniosku o rezygnacji z członkostwa w partii.

dpgduj0

Podziel się opinią

Share
dpgduj0
dpgduj0
Więcej tematów