WP
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Mojzesowicz wrócił do klubu PiS

Poseł Wojciech Mojzesowicz powrócił do klubu
Prawa i Sprawiedliwości. Mojzesowicz powiedział, że
"ustały powody", dla których zawiesił swoje członkostwo w klubie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mojzesowicz wrócił do klubu PiS
(PAP)
WP

Na decyzję Mojzesowicza miało wpływ m.in. odwołanie z rządu lidera Samoobrony Andrzeja Leppera.

Poseł opuścił klub PiS na początku czerwca tego roku. Mojzesowicz argumentował wtedy, że nie może się godzić na "szkodliwe rządy Samoobrony na wsi".

Mojzesowicz podkreślił, że potwierdziła się jego wcześniejsza ocena, iż "jest problem" z ministerstwem rolnictwa pod kierownictwem Samoobrony.

WP

Mojzesowicz był w przeszłości politykiem i posłem Samoobrony. Pod koniec 2002 r. - po konflikcie z Andrzejem Lepperem i jego otoczeniem - zrezygnował z członkostwa w tej partii i w Sejmie stanął na czele koła Polskiego Bloku Ludowego. Następnie został posłem niezrzeszonym, by w styczniu 2005 r. wejść do klubu PiS.

Po wygranych przez PiS wyborach parlamentarnych 2005 r. Mojzesowicz, który - według mediów - zdobył PiS-owi przed ostatnimi wyborami głosy rolników, wymieniany był jako jeden z kandydatów tej partii na ministra rolnictwa. Ostatecznie jednak szefem resortu rolnictwa w rządzie Kazimierza Marcinkiewicza został Krzysztof Jurgiel, a Mojzesowicz objął funkcję przewodniczącego sejmowej Komisji Rolnictwa.

Po zawiązaniu koalicji rządowej PiS z Samoobroną i LPR, doszło do kolejnego konfliktu między Mojzesowiczem a Lepperem, który został wicepremierem i ministrem rolnictwa.

Jesienią 2006 r. Lepper domagał się odwołania Mojzesowicza z funkcji szefa Komisji Rolnictwa zarzucając mu krytykowanie i dyskredytowanie jego pracy jako ministra rolnictwa.

WP

We wrześniu 2006 r. Mojzesowicz sam zrezygnował z przewodniczenia Komisji Rolnictwa. Swą rezygnację tłumaczył narastającym konfliktem z Lepperem. Dzień po rezygnacji z funkcji w sejmowej komisji premier Jarosław Kaczyński powołał Mojzesowicza na sekretarza stanu w Kancelarii Premiera, odpowiedzialnego za kwestie polityki rolnej.

Niedługo potem stał się jednym z bohaterów tzw. afery taśm Beger. TVN upubliczniła nagrania z ukrytej kamery, w których Mojzesowicz i inny minister w Kancelarii Premiera Adam Lipiński - w okresie kryzysu w koalicji - rozmawiali z posłanką Samoobrony Renatą Beger m.in. o stanowisku dla niej w Ministerstwie Rolnictwa w zamian za przejście do PiS.

W październiku 2006 r. Mojzesowicz złożył dymisję z funkcji w Kancelarii Premiera, a Jarosław Kaczyński ją przyjął. Na początku czerwca tego roku Mojzesowicz opuścił klub parlamentarny Prawa i Sprawiedliwości. Nie złożył wtedy wniosku o rezygnacji z członkostwa w partii.

Polub WP Wiadomości
WP
WP