Lech Wałęsa przyznał, że miałby dużą szansę na wygranie tych wyborów - Jeśli naród by mnie tym razem zrozumiał, to mógłbym wygrać. Przecież przewidywałem wszystkie rzeczy, nawet los Kaczyńskich - powiedział.
Pytany o ewentualną wygraną Kaczyńskiego Wałęsa powiedział, że byłoby to wielkie nieszczęście, a przemiana lidera PiS-u jest jedynie eksperymentem. - Jeśli Pawlak poprze Kaczyńskiego, należałoby go dla porządku wyrzucić z koalicji - dodał. Wałęsa przyznał także, że nie podobają mu się umizgi PO do SLD. - Nie przeżyłbym koalicji PO z SLD - powiedział.