Trwa ładowanie...
d4dg3s6

Modlitwa na Jasnej Górze

Na Jasnej Górze w Częstochowie odbędzie się Jasnogórska Modlitwa ze Sługą Bożym Janem Pawłem II. O godzinie 11.00 rozpocznie się uroczysta suma na jasnogórskim szczycie, której przewodniczyć będzie metropolita częstochowski arcybiskup Stanisław Nowak.

d4dg3s6
d4dg3s6

O godzinie 19.30 w bazylice jasnogórskiej rozpocznie się "Koncert pamięci". Będzie to polska prapremiera "Requiem", kompozycji Giovanni Veneri z Włoch.

Pierwsze wykonanie utworu odbyło się w Parmie w 2005 roku już z dedykacją "w hołdzie Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II".

Orkiestrę Symfoniczną Filharmoni Częstochowskiej poprowadzi kompozytor Giovanni Veneri, wystąpią chóry: Chór Archikatedralny "Basilica Cantans", Chór Akademii Polonijnej "Cantate Deo", Zespół Wokalny "La musica corale", Zespół Wokalny "Camerata",Grupo Vocal "Ad libitum" z Portugalii oraz soliści: Svetlana Dobronravowa z Ukrainy, Justyna Ilnicka, Przemysław Borys i Bogdan Makal.

O godzinie 21.00 na szczycie jasnogórskim rozpocznie się Apel Jasnogórski, po którym w uroczystej procesji wierni przejdą na wały jasnogórskie - pod pomnik Papieża, by o godzinie 21.37 - godzinie śmierci Papieża - modlić się i zapalić znicze.

W perwszą rocznicę śmierci Ojca Świętego wierni zgromadzeni na Jasnej Górze modlić się będą o szybką beatyfikację Papieża Jana Pawła II.

d4dg3s6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4dg3s6
Więcej tematów