Trwa ładowanie...
d13cxr4

Miller o spotkaniu z OPZZ

Premier podczas posiedzenia Rady OPZZ (PAP)
Premier Leszek Miller poinformował w czwartek po spotkaniu z Radą OPZZ, że związkowcy popierają program społeczno-gospodarczy rządu.

Share
d13cxr4

Premier, wicepremier-minister infrastruktury Marek Pol oraz minister pracy Jerzy Hausner byli w czwartek gośćmi OPZZ.

Premier powiedział dziennikarzom, że w jego ocenie związkowcy popierają program rządu i pomogą go zrealizować. Podczas spotkania wicepremier Pol pytał: "Pomożecie?", ale prosił, żeby związkowcy nie odpowiadali. Jednak wydaje mi się, że takie poparcie jest - mówił Miller.

Miller dodał, że najwięcej emocji wzbudzają zawarte w projektach rządowych zmiany prawa pracy. Zadeklarował, że jeśli OPZZ poprze zmiany w kodeksie pracy uzgodnione już wstępnie z Polską Konfederację Pracodawców Prywatnych, to rząd nie przedstawi dalej idących propozycji zmian.

OPZZ ma jeszcze w czwartek głosować nad przyjęciem lub odrzuceniem porozumienia z pracodawcami.

Miller podkreślił, że nie należy do ludzi, którzy uważają, że w wyniku zmian w kodeksie pracy od razu poprawi się sytuacja na rynku pracy. Przede wszystkim trzeba wpłynąć na przyspieszenie tempa wzrostu produktu krajowego i przyjąć cały pakiet rozwiązań, który będzie temu służył - mówił. Zmiany w kodeksie pracy mogą być tylko elementem tego całego procesu - zaznaczył. (mk)

d13cxr4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d13cxr4
Więcej tematów