Trwa ładowanie...

Mazowsze. Śmigłowiec runął do Wisły

Trwa akcja ratunkowa w miejscowości Sady w powiecie nowodworskim na Mazowszu. Do Wisły spadł śmigłowiec.
Share
Sady na Mazowszu. Śmigłowiec runął do Wisły (Źródło: wirtualnynowydwor.pl)
Sady na Mazowszu. Śmigłowiec runął do Wisły (Źródło: wirtualnynowydwor.pl)Fot: Damian Klamka
dy59uqe

- Około godziny 14 otrzymaliśmy informację o tym, że mały śmigłowiec wpadł do rzeki na wysokości miejscowości Sady - poinformowała WP oficer prasowa Komendanta Powiatowego Policji w Nowym Dworze Mazowieckim st. asp. Joanna Wielocha.

Maszyna spadła w okolicy mostu na drodze S7. - Patrol policji rzecznej podjął z wody młodą kobietę i mężczyznę - opowiada WP st. asp. Joanna Wielocha.

Wiadomo, że pasażerowie maszyny żyją. Ich stan jest jednak określany jako poważny. Ciężej ranną 25-latkę przewieziono do szpitala śmigłowcem LPR, a 30-latek pojechał karetką.

dy59uqe

Katastrofa na Syberii. Nie żyją cztery osoby

Kobieta najprawdopodobniej pilotowała samolot i uczyła się latać, z kolei mężczyzna był instruktorem z woj. kujawsko-pomorskiego - podaje se.pl. Na miejsce zostali ściągnięci nurkowie ze Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno-Nurkowego z Warszawy.

Oficer prasowa policji w Nowym Dworze nie potrafiła udzielić odpowiedzi, jaka to była maszyna. - Tylko jej część wystaje z wody - dodała.

Sady. Śmigłowiec runął do Wisły (Źródło: wirtualnynowydwor.pl)
Sady. Śmigłowiec runął do Wisły (Źródło: wirtualnynowydwor.pl)

Według Polsat News to mały prywatny śmigłowiec Robinson R44, na którego pokładzie mogą lecieć 4 osoby. Maszyna wystartowała z lotniska w Modlinie, które chwilę później utraciło z nią kontakt.

dy59uqe

- Na miejsce jadą eksperci z Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych, którzy będą wyjaśniać przyczyny wypadku. Śledztwo w tej sprawie prowadzić będzie nowodworska prokuratura - poinformowała WP st. asp. Wielocha.

Na miejscu wciąż trwa akcja ratownicza. Oprócz przeszukiwania maszyny i okolic katastrofy przez nurków trwa także zabezpieczanie śmigłowca przed wyciekiem paliwa do Wisły.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dy59uqe

Podziel się opinią

Share
dy59uqe
dy59uqe
Więcej tematów