Trwa ładowanie...
d2sckol
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
nobel

"Matka" Pottera nie dostanie Nobla


Joanne K. Rowling nie dostanie w 2004 r.
literackiej nagrody Nobla. Autorki serii książek o przygodach
Harry'ego Pottera nikt nie zgłosił do tej nagrody - podał serwis
BBC.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
(AFP)
d2sckol

Pomysł, aby Rowling nagrodzić literackim Noblem, wpadł do głowy amerykańskiemu pisarzowi i artyście Jamesowi Downeyowi. Nagłośnił go przy pomocy Internetu licząc przy okazji, że będzie mógł się przekonać o sile oddziaływania tego elektronicznego medium.

"Jestem gotów się założyć, że jeśli Komitet Noblowski dostanie kilkaset tysięcy listów (w sprawie Rowling), to przynajmniej rozpatrzy jej kandydaturę" - napisał Downey na swojej stronie internetowej. "Zjednoczenie milionów ludzi w realizacji pozornie niemożliwego projektu to nowy rodzaj sztuki" - dodał artysta.

Niestety Amerykanin przeliczył się. Do Szwedzkiej Akademii Nauk wpłynęło tylko ok. 100 e-mailii. Tymczasem kandydatów do nagrody można zgłaszać tylko za pomocą poczty konwencjonalnej - pisze BBC.

Akcja o przyznaniu Nobla Rowling to nie pierwszy tego typu pomysł Downeya. W 2001 r. namawiał ludzi, aby w jednej chwili wycelowali laserowe wskaźniki w księżyc. W ten sposób - jak twierdził - "srebrny glob" miał zmienić kolor.

d2sckol

Podziel się opinią

Share

d2sckol

d2sckol
Więcej tematów