WP
WP
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Marian Widz zastąpi zmarłego posła Żywca

Andrzej Lepper poinformował, że tragicznie zmarłego posła Samoobrony Józefa Żywca zastąpi w Sejmie Marian Widz, zaś wojewódzkimi strukturami partii pokieruje tymczasowo zastępca nieżyjącego - poseł Marian Kwiatkowski.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
WP

Obecny na konferencji prasowej Marian Widz oświadczył, że mandat posła przyjmie i w poniedziałek w tej sprawie spotka się z przedstawicielem biura obsługi posłów Sejmu RP.

Startujący z listy Samoobrony w Lubelskiem, Marian Widz z Andrzejowa uzyskał w ostatnich wyborach parlamentarnych trzecią liczbę głosów po Żywcu i Kwiatkowskim. Zgodnie z ordynacją wyborczą, może objąć mandat zmarłego posła. Jego kandydatura wzbudziła kontrowersje z uwagi na karalność.

Marian Widz jesienią minionego roku został zatrzymany przez policję za kierowanie autem pod wpływem alkoholu (ok. 0,7 promila). Za czyn ten został skazany przez sąd na pół roku więzienia w zawieszeniu na dwa lata, 300 zł nawiązki i 500 zł grzywny oraz dostał roczny zakaz prowadzenia auta. Po tym zdarzeniu stracił mandat radnego powiatowego w Janowie Lubelskim. Aktualnie jest sołtysem w Andrzejowie.

WP

"Marian Widz popełnił błąd w życiu, to jest naganne, ale nie może ciągle pokutować za ten czyn. Stracił mandat radnego, poniósł inne kary. Zrobiłem rozeznanie w jego środowisku, sąsiedzi wydali mu dobrą opinię i nie spotkałem kogoś, kto by powiedział, że nie jest wart bycia posłem" - powiedział przewodniczący Samoobrony.

"Zresztą, czy bym się zgodził, czy nie, to zostałby posłem. Cenię sobie, że zapytał mnie o opinię na temat przyjęcia mandatu" - oświadczył Andrzej Lepper i wyraził przekonanie, że w nadchodzącym tygodniu Marian Widz złoży poselskie ślubowanie.

Marian Widz powiedział, że w jego odczuciu zasłużoną karę już poniósł, wyciągnął wnioski z tego, co się stało, a teraz chciałby jak najlepiej sprawować mandat posła. W Sejmie, jak zapowiedział, chciałby się zajmować najbliższymi mu sprawami rolnictwa.

Polub WP Wiadomości
WP
WP