Trwa ładowanie...
d4lw4zn
Marcin Ociepa gościem programu "Tłit"

Marcin Ociepa gościem programu "Tłit"

Program "Tłit" od poniedziałku do piątku, o godz. 8.30 na stronie głównej Wirtualnej Polski. Zapraszamy na rozmowy z osobami, które kształtują naszą rzeczywistość. Gościem Marcina Makowskiego będzie Marcin Ociepa z Porozumienia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d4lw4zn

Na Białorusi trwają protesty przeciwko wynikom wyborów prezydenckich. Te, według oficjalnego komunikatu białoruskiego CKW, wygrał Aleksander Łukaszenko. Jego rywalka, Swiatłana Ciechanouska, złożyła w tej sprawie zażalenie, po czym została na kilka godzin zatrzymana. Po zwolnieniu zdecydowała się na wyjazd na Litwę.

Tymczasem na ulicach Białorusi trwa brutalne zwalczanie protestów. Manifestacje odbywają się w Mińsku, Grodnie i pozostałych większych miast. Do walki z protestującymi wysłano milicję oraz żołnierzy. W użyciu jest broń gładkolufowa, armatki wodne i granaty hukowe. Niezależne białoruskie media informują też o użyciu broni palnej.

d4lw4zn

Według danych ONZ zatrzymanych jest ponad 6000 osób. Wśród nich znalazło się troje Polaków, w tym dwóch studentów zainteresowanych tematyką wschodnią. W sieci pojawił się apel matki jednego z nich. Polski MSZ poinformował, że prowadzi działania w celu doprowadzenia do zwolnienia obywateli Polski.

Uwagę świata przyciąga też temat epidemii koronawirusa, która w wielu krajach nabiera na sile. W środę w Polsce odnotowano 715 nowych przypadków zakażeń. Zmarło kolejne 9 osób.

Łącznie od początku epidemii w naszym kraju stwierdzono 53 676 przypadków zakażeń koronawirusem. W wyniku powikłań zmarło 1830 pacjentów. Walkę z wirusem wygrało ponad 37 tysięcy osób.

Najważniejsze tematy społeczne i polityczne już o godzinie 8:30 poruszy Marcin Makowski w rozmowie z wiceministerm obrony narodowej Marcinem Ociepą.

Masz newsa? Daj znać na dziejesie.wp.pl. Czekamy na zdjęcia, nagrania oraz informacje!

d4lw4zn

Podziel się opinią

Share
d4lw4zn
d4lw4zn