Trwa ładowanie...
dxixt70

Macierewicz zapowiada protest wyborczy

Antoni Macierewicz, rzecznik Ligi Polskich Rodzin, zapowiedział w poniedziałek złożenie protestu wyborczego na działanie okręgowych komisji wyborczych.

Share
dxixt70

Jak powiedział Macierewicz, okręgowe komisje wyborcze utrudniają przedstawicielom LPR i innych ugrupowań kontrolowanie przesyłania wyników wyborów do Państwowej Komisji Wyborczej.

_ Komisje okręgowe uniemożliwiają przedstawicielom Ligi obserwację wpisywania wyników wyborów do komputerów - wyniki z okręgów są przesyłane do PKW drogą elektroniczną_ - wyjaśnił. Macierewicz powiedział, że LPR obawia się "manipulacji" i złoży w tej sprawie protest wyborczy.

Rzecznik LPR skomentował też wypowiedź prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego, który powiedział w poniedziałek, że złożenie dymisji przez premiera Jerzego Buzka, zaraz po ogłoszeniu przez PKW oficjalnych wyników wyborów, byłoby _ aktem nie tylko rozsądku politycznego, ale też i honoru_.

Wypowiedź prezydenta jest, według Macierewicza, niestosowna i niezgodna z normami demokratycznego państwa. Rzecznik LPR uważa, że apel ten jest przejawem "presji" prezydenta, żeby za wszelką cenę pan Miller przejął władzę jeszcze przed ukonstytuowaniem się nowego Sejmu. (miz)

dxixt70
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dxixt70
dxixt70
Więcej tematów