Trwa ładowanie...
d1az2ka

Lufthansa - podróżuj koleją


O północy w czwartek rozpoczął się 24-godzinny strajk pilotów niemieckich linii lotniczych Lufthansa. Domagają się oni podwyżki płac o 30%.

d1az2ka
d1az2ka

Szefowie Lufthansy twierdzą, że firmy nie stać na podwyżki, które zadowoliłyby protestujących pilotów. Firma dąży wręcz do obniżenia wydatków na płace. Ku niezadowoleniu związkowców, przedsiębiorstwo zamierza m.in. zrezygnować z wypłacania trzynastej pensji i wprowadzić system wynagradzania w zależności od osiągnięć pracowników.

Protest jest kolejną akcją, po piątkowym strajku ostrzegawczym pracowników naziemnych i kabinowych, która ma skłonić dyrekcję firmy do większych podwyżek.

Około 500 lotów pasażerskich i transportowych trzeba będzie odwołać. Dyrekcja firmy sporządziła listę najważniejszych 57 połączeń krajowych i międzynarodowych, których funkcjonowanie musi być zapewnione. Do ich obsługi skierowano pilotów nie należących do VC i nie biorących udziału w proteście.

Na lotniskach niemieckich spodziewany jest chaos i kolejki. Firma zapowiada, że zdenerwowanymi podróżnymi zajmą się dodatkowi pracownicy Lufthansy; będą też częstowani napojami chłodzącymi.

Aktualne informacje o sytuacji można znaleźć na stronie internetowej www.lufthansa.com. Władze Lufthansy w specjalnym komunikacie wzywają podróżnych, by jeździli pociągami. (mk)

d1az2ka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1az2ka
Więcej tematów