Trwa ładowanie...
d46esep

Leszek Balcerowicz nagrodzony

Leszek Balcerowicz
Prezes Narodowego Banku Polskiego prof. Leszek Balcerowicz otrzymał w niedzielę w Berlinie Międzynarodową Nagrodę Fundacji Friedricha Augusta von Hayeka, za osiągnięcia w budowaniu gospodarki wolnorynkowej w Polsce. Nagrodę wręczył były prezydent Niemiec Roman Herzog, który przewodniczy Radzie Fundacji Hayeka.

d46esep
d46esep

Hans Tietmeyer, do niedawna prezes niemieckiego Banku Federalnego, podkreślił w swej laudacji wkład Leszka Balcerowicza w upowszechnianie idei gospodarki rynkowej i liberalizmu gospodarczego.

Według Tietmeyera, tylko wolny rynek może zapewnić szybki wzrost gospodarczy państwa i wyzwolić twórcze siły społeczeństwa.

Leszek Balcerowicz 9 lat temu został wyróżniony prestiżową nagrodą ekonomiczną im. Ludwiga Erharda, niemieckiego liberała i powojennego ministra gospodarki, uważanego za twórcę cudu gospodarczego w RFN.

Friedrich August von Hayek był wybitnym austriackim ekonomistą, propagatorem liberalizmu i przeciwnikiem nadmiernej ingerencji państwa w procesy gospodarcze. W 1974 roku otrzymał Nagrodę Nobla. Zmarł w 1992 roku. (aso)

d46esep
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d46esep
Więcej tematów