WP
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Lepper popiera Kaczyńskiego

Przewodniczący Samoobrony Andrzej Lepper
oświadczył na konferencji w Sejmie, że w II turze
wyborów prezydenckich poprze kandydaturę Lecha Kaczyńskiego.
Zaapelował też do jego zwolenników z I tury, wyborców Samoobrony
oraz osób, które nie głosowały, o "nieoddawanie Polski liberałom".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Lepper popiera Kaczyńskiego
(PAP, Fot: Andrzej Wiktor)
WP

Tusk jest liberałem i jeśli zostanie prezydentem, będzie to tragedia dla Polski - podkreślił szef Samoobrony, którego w pierwszej turze wyborów prezydenckich poparło 15,11% wyborców.

Jak dodał, L.Kaczyński, w przeciwieństwie do kandydata PO Donalda Tuska, odpowiedział na jego pismo z zeszłego tygodnia, w którym prosił obu kandydatów o ustosunkowanie się do propozycji programowych Samoobrony. Wyjaśnił, że może nie do końca jest zadowolony z jego odpowiedzi, ale - jak zaznaczył - "główne sprawy zostały przedstawione w sposób zadowalający".

Lech Kaczyński w odpowiedzi na list Leppera zapewnił, że istotą polityki socjalnej państwa, jaką zamierza forsować, będzie wspieranie wzrostu zatrudnienia i inwestycji, ponadto stawia na politykę prorodzinną oraz poprawę pozycji Polski w UE. W innym liście do szefów rolniczych związków zawodowych kandydat PiS podkreślił, że jest gotów udzielić "pełnego wsparcia" inicjatywie uchwalenia ustawy o paliwach rolniczych.

WP

Zapewnił też, że jest przeciwny działaniom zmierzającym do wprowadzenia zmian w systemie ubezpieczeń społecznych rolników oraz że po wygranych wyborach uczyni wszystko, aby zapewnić opłacalność i stabilność produkcji rolnej. Jego zdaniem, są też podstawy do rozpoczęcia renegocjacji pomiędzy Polską i UE w zakresie kwot produkcyjnych i zrównania dopłat.

Proszę więc nie mówić o kupczeniu jakimiś stołkami. Ja nie kupczę głosami tych, którzy głosowali na mnie i żadnych głosów za stanowiska nie sprzedaję - zapewnił Lepper pytany czy uzyskał coś w zamian za poparcie kandydata PiS.

Szef Samoobrony wykluczył jakąkolwiek współpracę z Platformą Obywatelską, ponieważ - jak zaznaczył - program jego partii jest nie do pogodzenia z "programem sięgającym do kieszeni najbiedniejszych". Poinformował, że na pewno nie zagłosuje za kandydatem PO na marszałka Sejmu.

Dodał również, że koalicja Samoobrona-PiS-LPR wciąż jest możliwa, ponieważ - jego zdaniem - byłby to układ "zbliżony programowo".

WP

Lepper nie chciał ujawnił, kto jest kandydatem partii na wicemarszałka Sejmu. Każdy z 56 posłów Samoobrony nadaje się na to stanowisko - zapewnił. Dodał jednocześnie, że członkowie Samoobrony namawiają go, aby to on kandydował na tę funkcję. Poinformował, że klub Samoobrony, prawdopodobnie we wtorek, podejmie decyzję w tej sprawie.

Polub WP Wiadomości
WP
WP