Trwa ładowanie...
d1tn1e0

Lepper: blokada dróg jeszcze w maju

Ogólnopolską akcję blokady głównych dróg w obronie bezrobotnych zapowiada jeszcze na maj lider Samoobrony Andrzej Lepper.
Share
d1tn1e0

Postanowiliśmy zorganizować ogólnopolską akcję protestacyjną. We wszystkich regionach, gdzie działają struktury Samoobrony i gdzie są stowarzyszenia bezrobotnych oraz emerytów i rencistów - jeszcze w maju przystąpimy do blokady dróg - zapowiedział w poniedziałek, podczas spotkania z protestującymi bezrobotnymi w Okonku (Wielkopolska).

Samoobrona podczas planowanej akcji będzie się domagała stałych zasiłków dla bezrobotnych, którzy pozostają bez pracy nie z własnej winy, podwyższenia emerytur i rent oraz spowodowanie opłacalności produkcji rolnej.

Lepper przyjechał w poniedziałek do bezrobotnych z Okonka, którzy od 19 lutego okupują salę sesyjną Rady Gminy. W miasteczku bez pracy pozostaje ponad 1300 osób. Większość z nich straciła prawo do zasiłku. W proteście bierze udział ponad 100 osób, które domagają się pracy, a do tego czasu godziwych zasiłków.

Sąd w Gdańsku skazał w zeszłym tygodniu Andrzeja Leppera na rok i 4 miesiące więzienia, za obrazę, w 1997 roku, prezydenta i dwóch ówczesnych wicepremierów - Janusza Tomaszewskiego i Leszka Balcerowicza. (and)

d1tn1e0

Podziel się opinią

Share
d1tn1e0
d1tn1e0
Więcej tematów