Trwa ładowanie...
d4gunp8
lednica
17-05-2002 15:11

Lednica 2002 - VI Spotkania Młodych


Dobrą pogodę i niecodzienne przeżycia duchowe zapowiadają organizatorzy VI Spotkania Młodych "Lednica 2002". Spodziewamy się, że przyjedzie około 100 tys. osób - powiedział w piątek organizator spotkania o. Jan Góra.

d4gunp8
d4gunp8

Spotkanie rozpocznie się po południu w sobotę 18 maja - w dzień 82. urodzin papieża Jana Pawła II.

Wszystko jest przygotowane i wszystkiego - ampułek z winem, medalików z wizerunkiem Matki Boskiej i wioseł z przesłaniem napisanym specjalnie dla nas przez papieża "Nie bój się! Wypłyń na głębię! Jest przy tobie Chrystus!" - mamy po 100 tysięcy - powiedział o. Góra.

Prezenty od organizatorów otrzymają wszyscy uczestnicy spotkania.

Odbywające się od sześciu lat spotkania nawiązują do różnych biblijnych akcentów. W tym roku tematem przewodnim będą "Gody weselne w Kanie".

d4gunp8

Glinianymi stągwiami są ludzie; wypełnionymi wodą, to znaczy swoją codziennością: potem, zmęczeniem i szarzyzną. Pragnę, żeby biskupi wyciągnęli ręce i modlili się nad nimi, ażeby to, co jest wodą, stało się winem, czyli tym lepszym, czyli miłością. To jest próba aktualizacji cudu z Kany Galilejskiej - powiedział o. Jan Góra.

Z okazji urodzin papieża uczestnicy spotkania poprowadzeni przez 82 wodzirejów zatańczą poloneza i złożą Janowi Pawłowi II życzenia, ks. Jan Twardowski napisał specjalnie z tej okazji wiersz.

Jeden z poznańskich cukierników przygotował z okazji urodzin papieża 150 kilogramowy tort.

Są na nim 82 świeczki, które zdmuchną 82 sierotki. Podczas lednickiego spotkania na 200-metrowym zwoju jedwabiu będą zbierane życzenia dla Ojca Świętego, wcześniej wpisy mogli składać mieszkańcy Poznania i Częstochowy.

d4gunp8

W programie spotkania prócz uroczystości związanych z urodzinami papieża odbędą się "Gody weselne w Kanie". Będą to: procesja kapel weselnych i zespołów ludowych, poczęstunek i dzielenie się plackiem weselnym.

Tradycyjnie podczas majowej uroczystości zebrani wysłuchają przesłania Ojca Świętego, wybiorą Chrystusa na króla Trzeciego Tysiąclecia, a po mszy świętej przejdą przez "Bramę-Rybę" Trzeciego Tysiąclecia.

Od 1997 roku w czerwcu pod "Bramą-Rybą" symbolizującą Chrystusa spotykają się dziesiątki tysięcy młodych ludzi.

Podczas tegorocznych uroczystości porządku będzie pilnowała ponad 150-osobowa służba porządkowa, m. in. harcerze ZHP i ZHR oraz studenci związani z Duszpasterstwem Akademickim. (and)

Zobacz także:
w WP - Spotkania młodych - Lednica 2002

d4gunp8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4gunp8
Więcej tematów