WP

La Repubblica o zdrowiu papieża

Papież nie pojedzie w tym roku na wakacje w
góry, bo w Watykanie nikt nie chce ryzykować, że znajdzie się
daleko od wyspecjalizowanego szpitala - twierdzi w piątek włoski
dziennik La Repubblica, nawiązując do wcześniejszych doniesień o
jego zdrowiu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
WP

Watykanista dziennika La Repubblica uważa, że od marca do maja stan zdrowia papieża znacznie się pogorszył i przypomina, że podczas niedawnej wizyty na położonej w Zatoce Neapolitańskiej wyspie Ischia najbliżsi współpracownicy papieża musieli podtrzymywać go, by pokonał kilka stopni schodów.

Zdaniem dziennika papież rozważa ewentualność ustąpienia. Potwierdzeniem tego miałby być "tajemniczy list" przekazany rzekomo na ręce osobistego sekretarza Jana Pawła II biskupa Stanisława Dziwisza. List zawiera ponoć rezygnację z urzędu głowy Kościoła.

List został jakoby przygotowany na wypadek zaistnienia poważnych przeszkód, uniemożliwiających papieżowi dalsze sprawowanie funkcji.

WP

Dziennik przytacza wyrażone we czwartek opinie kardynałów Josefa Ratzingera i Oscara Rodrigueza Maradiagi o ewentualnym ustąpieniu papieża. Przypomina także oświadczenie dyrektora watykańskiego Biura Prasowego Joaquina Navarro Vallsa, który powiedział, że Jan Paweł II pozostanie na czele Kościoła katolickiego "zgodnie z wolą Bożą".

Sam papież podczas ostatniej audiencji generalnej, przyjmując od jej uczestników życzenia z okazji swoich przypadających w sobotę 82. urodzin, zapewnił, że będzie nadal pełnił posługę stojąc na czele Kościoła katolickiego.

Gorąco dziękuję za życzenia, które mi złożyliście, i modlitwę z okazji mojego zbliżającego się jubileuszu. Pokładam ufność w waszym wsparciu duchowym, zamierzając nadal kontynuować posługę, którą Bóg mi powierzył - powiedział w środę Jan Paweł II.(iza)

Polub WP Wiadomości
WP
WP