Trwa ładowanie...
d1bxms2
pol
07-08-2003 09:55

Kwiatek dziś "zwiędnie"?

Wicepremier Marek Pol może dziś podjąć decyzję
o odwołaniu dyrektora generalnego Poczty Polskiej Leszka Kwiatka -
zapowiedział szef Kancelarii Premiera Marek Wagner w czwartkowym
"Salonie politycznym Trójki".

d1bxms2

"Zwłoka w podejmowaniu tej decyzji przez wicepremiera związana jest z jej wagą" - usprawiedliwiał Wagner domniemaną opieszałość wicepremiera Pola. Szef Kancelarii Premiera wyjaśnił, że Poczta Polska jest wielkim przedsiębiorstwem, zaś zarzut naruszenia ustawy antykorupcyjnej wymagał rozpatrzenia wszystkich okoliczności._ "W opinii premiera Leszka Millera ustawa jest po to, by ją stosować. Ustawa została złamana"_- podkreślił Wagner.

Leszek Kwiatek złamał ustawę antykorupcyjną, pełniąc jednocześnie funkcję dyrektora Poczty Polskiej i zasiadając w radzie nadzorczej firmy ubezpieczeniowej - Polskiego Towarzystwa Reasekuracyjnego.

Na pytanie, "czy SLD zachłysnął się władzą?", min. Wagner odpowiedział, że Sojusz "zachłysnął się raczej obiektywnymi trudnościami w sprawowaniu władzy". "Wolałbym nie czytać o żadnym następnym przypadku" - dodał, mając na myśli afery z udziałem członków swojej formacji. "To choroba całej klasy politycznej, ale akurat rządzącym patrzy się dokładniej na ręce - i słusznie".

d1bxms2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1bxms2
Więcej tematów