Trwa ładowanie...
Puls Biznesu
polska

Kuchenki i pralki na megaobrotach

Po niezbyt udanym 2005 r. dla producentów AGD nastały wreszcie złote czasy - ocenia "Puls Biznesu". W pierwszych trzech kwartałach tego roku sprzedaż tzw. dużego sprzętu AGD (pralki, lodówki itp.) wzrosła w kraju o blisko 13%.
Share
Kuchenki i pralki na megaobrotach
Źródło: AFP
d3rgb50

Z najnowszych danych CECED Polska (członek Europejskiego Stowarzyszenia producentów AGD) wynika, że najbardziej, bo aż o 50%, wzrosła sprzedaż zmywarek. Znacząco wzrosła też sprzedaż pralek i sprzętu kuchennego do zabudowy- mówi Wojciech Konecki, dyrektor CECED Polska. Prognozuje, że w całym 2006 r. w Polsce sprzedaż dużego AGD wzrośnie o blisko 15% z 3,5 do 4 mln sztuk.

To realna prognoza. Producenci podają, że tylko w trzecim kwartale sprzedaż lodówek była w Polsce o blisko 20% większa niż przed rokiem. Eksperci podkreślają jednak, że wartościowy wzrost sprzedaży będzie nieco niższy niż ilościowy.

To efekt postępującego spadku cen sprzętu AGD w wyniku ostrej konkurencji rynkowej, ale także rosnącej sprzedaży wyrobów z niższego segmentu cenowego- mówi Wojciech Konecki. (PAP)

d3rgb50

Podziel się opinią

Share
d3rgb50
d3rgb50
Więcej tematów