Trwa ładowanie...
dgwoit5
Polska The TimesPolska Gazeta Wrocławska

Kto zastąpi zmarłych Posłów w sejmie?

Po tragicznej śmierci dwójki dolnośląskich Posłów - Aleksandry Natalli-Świat (PiS) i Jerzego Szmajdzińskiego (SLD) - trzeba będzie zaprzysiąc nowych parlamentarzystów.
Share
dgwoit5

Nowymi posłami z Dolnego Śląska zostaną najprawdopodobniej jeleniogórzanka Elżbieta Zakrzewska (LiD) oraz wrocławianin Wiesław Kilian (PiS). W ostatnich wyborach parlamentarnych na swoich listach zdobyli oni najwięcej głosów spośród kandydatów, którzy nie dostali się wówczas do sejmu (Elżbieta Zakrzewska na liście LiD w okręgu jeleniogórsko-legnickim, skąd posłem był Jerzy Szmajdziński, a Wiesław Kilian na liście PiS w okręgu wrocławskim, z którym związana była Aleksandra Natalli-Świat).

Kilian w latach 1998-2002 był radnym Rady Miejskiej Wrocławia, a za prezydentury Bogdana Zdrojewskiego i Stanisława Huskowskiego w zarządzie miasta odpowiadał za bezpieczeństwo i politykę mieszkaniową.

Zakrzewska jest radną sejmiku dolnośląskiego i dyrektorem szpitala MSWiA w Jeleniej Górze, wcześniej przez 8 lat kierowała szpitalem w Bogatyni. W latach 1990-1998 była wójtem Mysłakowic.

Polecamy w wydaniu internetowym www.polskatimes.pl/GazetaWroclawska: Tłumy wrocławian w hołdzie politykom, którzy zginęli w Smoleńsku

dgwoit5

Podziel się opinią

Share
dgwoit5
dgwoit5
Więcej tematów