Trwa ładowanie...
d1quna4

KRRiT: bezprawna Tele Wizja?Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji chce wyjaśnić, czy platforma cyfrowa "Wizja TV" emituje bezprawnie programy pierwszy i drugi Telewizji Polskiej. Rada spotka się w tej sprawie z kierownictwem "Wizji TV" w przyszły wtorek.

Share
d1quna4

Programy telewizji publicznej pojawiły się na platformie Wizji TV w poniedziałek. Władze TVP twierdzą, że sygnał Jedynki i Dwójki jest nadawany przez Wizję TV bez pozwolenia. Wizja argumentuje rozpoczęcie emisji prawem ludzi, płacących abonament radiowo-telewizyjny, do oglądania publicznej telewizji w lepszej, cyfrowej jakości.

Wizja TV od dłuższego czasu zabiega o możliwość nadawania programów Telewizji Polskiej. Władze TVP są więc zdziwione rozpoczęciem przez Wizję emisji programów publicznych przed zakończeniem negocjacji. Nie wykluczają jednak, że zezwolą Wizji na nadawanie Jedynki i Dwójki - zastrzegając, że do porozumienia musi dojść podczas przewidzianych prawem negocjacji.

TVP twierdzi , że również platforma cyfrowa Polsatu nadaje bezprawnie jej programy. Do prokuratury wpłynął już wniosek w tej sprawie. (and)

d1quna4

Podziel się opinią

Share
d1quna4
d1quna4
Więcej tematów