Trwa ładowanie...

Koronawirus. Ukraina zamyka granice dla obcokrajowców. Będą wyjątki

Rząd Ukrainy zdecydował o czasowym zamknięciu granic dla obcokrajowców ze względu na epidemię koronawirusa. Do kraju będą mogli jednak wjechać m.in. kierowcy tirów czy osoby z pozwoleniem na pobyt.

Ukraina. Podjęto decyzję o tymczasowym zakazie wjazdu dla obcokrajowcówUkraina. Podjęto decyzję o tymczasowym zakazie wjazdu dla obcokrajowcówŹródło: PAP, fot: POOL
d7ic63s
d7ic63s

Czasowy zakaz wjazdu na Ukrainę dla obcokrajowców staje się faktem. Rozważenie możliwości wprowadzenia takiego obostrzenia zapowiadał premier kraju Denys Szmyhal.

W środę poinformowano, że decyzja już zapadła. Zakaz wjazdu nie będzie dotyczył m.in. cudzoziemców posiadających zezwolenie na pobyt oraz kierowców pojazdów ciężarowych. Obostrzenie wejdzie w życie 29 sierpnia i potrwa do 28 września.

Na Ukrainie we wtorek potwierdzono 1670 zakażeń koronawirusem. 36 chorych na COVID-19 zmarło, a 584 osoby wyzdrowiały - wynika z informacji Centrum Monitoringu Rozwoju Epidemii Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy.

Z powodu zakażenia koronawirusem w szpitalu przebywa była premier kraju Julia Tymoszenko. W środę poinformowano, że jej stan jest krytyczny.

Zobacz też: Białoruś. Szymon Hołownia: minister Michał Dworczyk zaprosił mnie na rozmowę

Źródło: Ukrinform.net

d7ic63s
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d7ic63s
Więcej tematów