Trwa ładowanie...
d1dtlid
d1dtlid

Koreańska armia chwyci za broń?

Phenian zagroził we wtorek wycofaniem się z porozumienia o zawieszeniu broni z USA, jeśli przeciwko Korei Północnej wprowadzone zostaną sankcje, przede wszystkim zaś blokada morska. Mówi o tym oświadczenie przedstawicielstwa Koreańskiej Armii Ludowej w Panmundżonie w strefie zdemilitaryzowanej dzielącej Półwysep Koreański. Dokument ten został upowszechniony przez oficjalną agencję prasową Korei Północnej KCNA.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1dtlid

oświadczeniu twierdzi się, że Stany Zjednoczone planują rozbudowę swojego potencjału wokół Półwyspu Koreańskiego i "operację blokady morskiej, jakie stosuje się tylko między państwami walczącymi podczas wojny".

"Jeśli strona amerykańska będzie rozbudowywać potencjał i wykorzystywać do swoich celów Porozumienie o zawieszeniu broni, to KRLD nie będzie zmuszona przestrzegać go za wszelką cenę" - głosi oświadczenie.

Porozumienie o zawieszeniu broni zostało podpisane w 1953 roku i zakończyło wojnę koreańską. Po wycofaniu się w styczniu z Układu o Nierozprzestrzenianiu Broni Jądrowej KRLD występuje regularnie z ostrymi oświadczeniami pod adresem USA. W chwili obecnej sprawa programu nuklearnego Phenianu została przekazana Radzie Bezpieczeństwa ONZ. (mag)

d1dtlid

Podziel się opinią

Share
d1dtlid
d1dtlid
Więcej tematów